Grupa turystyki pieszej Łaziki

CategoriesAktualności

Łaziki wędrują….

Mimo zawirowań covid-owych Łaziki nie zaprzestały swojej działalności, tylko dostosowały się do panującej sytuacji i wszelkich zaleceń i wciąż wędrują. Przeczekaliśmy okres zakazu wychodzenia z domu i unikania spotkań i jak tylko można już było w małych grupach poruszać się w po obszarach leśnych, od razu udaliśmy się na pierwszą wycieczkę. Przestrzegamy zalecanych obostrzeń, korzystamy z większych środków transportu, czyli PKP i autobusów komunikacji miejskiej oraz dużych autobusów PKS / unikamy małych busów/, nosimy maseczki/mamy własne łazikowe/ i spotykamy się na otwartej przestrzeni.

Piękny wiosenny okres przesiedzieliśmy w domach, za to latem mogliśmy już rozkoszować się w plenerze i obserwować zmieniającą się przyrodę. Zielone drzewa, bujne krzewy, gęsty mech w lesie, kolorowe łąki i pola sprawiają, że można choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. A do tego spotkanie w grupie wspaniałych przyjaciół jest dla nas formą miłego i aktywnego spędzenia czasu oraz terapią w tym jakże dziwnym i ciężkim okresie. Dlatego z radością czekamy na każde kolejne wyjście w teren.

W obecnym roku zorganizowaliśmy  już 27 spotkań, przemaszerowaliśmy około 350 km w grupie 10-15 osób. Wędrowaliśmy starymi utartymi szlakami w bliskiej i dalszej okolicy Tarnowa jak również odkrywaliśmy nowe tereny, w które zapewne powrócimy w lepszych okolicznościach.

Nadchodzi czas jesieni, a więc czas kolorów i darów lasu, czyli czas grzybobrania. Chodzenie po lesie i zbieranie grzybów sprawia nam wielką radość i przyjemność. Każdy z nas zawsze coś znajdzie, mamy nawet swoje ulubione miejsca, gdzie co roku o tej porze jeżdzimy.

Mam nadzieję, że dalej będziemy mogli cieszyć się z tej formy relaksu i aktywnego wypoczynku.

Do zobaczenia na trasie, Urszula Marzec.

 

Jodłówka Tuchowska – Brzanka –  Burzyn – Tuchów

Zbiórka w dniu 09.10.2020 r./piątek. o godz. 8.00 na dworcu autobusowym.

Serdecznie zapraszam, Urszula marzec.