Zespół wokalny Fermata

 

Promocja zadania publicznego Urzędu Marszałkowskiego z dziedziny Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Patronat honorowy Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Jubileuszowy Koncert Zespołu Wokalnego Fermata „I dzień i noc i za chwilą chwila” 07.11.2022 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Bardzo lubiany i ceniony w Tarnowie jest Zespół wokalny Fermata, który w tym roku obchodził Jubileusz 15 lecia istnienia. Zespół powstał w 2007 roku.  Zdobywał trzykrotnie nagrody na przeglądach Chrzanowskiej Wiosny Artystycznej w Chrzanowie. Posiada również liczne dyplomy i podziękowania instytucji i władz samorządowych. W ciągu 15 lat odbył setki prób i zajęć warsztatowych. Ma za sobą 65 występów scenicznych w Tarnowie i regionie tarnowskim.

Dorobek artystyczny i znaczenie w Tarnowie zespołu Fermata to nie tylko ilość koncertów. ale także aktywny udział zespołu w przestrzeni społeczno – kulturalnej miasta tj. uroczystościach patriotycznych, kampaniach społecznych, animacyjnych przedsięwzięciach artystycznych. Zespół Fermata inspiruje środowisko seniorów do udziału w wydarzeniach artystycznych i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno – kulturalnym Tarnowa.

Fotorelacja w galerii

Projekt Urzędu Marszałkowskiego z dziedziny Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

  • Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
  • Koordynacja Marta Garwol

 

Trwają zajęcia warsztatowe zespołu wokalnego FERMATA w ramach zadania publicznego pt. „Seniorzy  w kulturze i dla kultury”. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa. Warsztaty prowadzą kierownik  artystyczny Krystyna Romańska Kapek oraz kierownik muzyczny Filip Kot.

Warsztaty rozpoczęły się  20 września 2022 r. i będą trwały do 21 listopada 2022 r. Zespół ćwiczy w salach ANS we wtorki, środy i czwartki przygotowując się do koncertu , który zaprezentuje nie tylko dla słuchaczy naszego UTW, ale również szerszego grona seniorów. Będzie to  Koncert Jesienny, który zespół FERMATA wykona w auli ANS w pierwszych dniach grudnia.

Koordynator Bogusława Fedorowicz-Pis

 

W dniach od 04.01 do 15.03.2022 zajęcia warsztatowe zespołu wokalnego Fermata odbywają się na zasadzie wolontariatu jako wkład osobowy do zadania publicznego  Aktywny Senior.

Rozpoczynamy warsztaty grupy wokalnej Fermata  z projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Aktywny Senior „Z radością odkrywamy świat na nowo”.

Kierownik  artystyczny Krystyna Romańska Kapek oraz kierownik muzyczny Filip Kot. Warsztaty  odbędą się w budynku C sala 06 godzina 17.00

Koordynator Marta Garwol

„Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

nagranie Marta Garwol

Zespół Fermata zakończył warsztaty muzyczne z projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Aktywny Senior pod nazwą

„Z radością odkrywamy świat na nowo” 2021/2022 autorstwa Marii Kanior i Marty Garwol.

W ramach tego projektu przygotowaliśmy program do jesiennego koncertu. Warsztaty muzyczne podnoszą poziom artystyczny naszego zespołu i zamiłowanie do śpiewu solowego i zespołowego. Spędzamy też aktywnie wolny czas.

Mamy nadzieję, że wyniki naszej pracy zaprezentujemy w koncercie „Pilnujmy marzeń”.

Kierownik artystyczny Zespołu – Krystyna Romańska Kapek.

Kierownik muzyczny Zespołu – Filip Kot.

Skład zespołu wokalnego Fermata:

Bąk Janina, Buśko Bogdan, Kras Bożena, Król Andrzej, Łącka Marta, Marzec Jan, Mędrala Tadeusz, Michalik Bogusława, Pankowska Grażyna, Romańska Kapek Krystyna, Sajdak Halina, Sterkowiec Danuta, Szarkowicz Madej Stanisława.

Krystyna Romańska Kapek

 

Uprzejmie informujemy , że od września rozpoczynamy realizacje zadania publicznego „Z radością odkrywamy świat na nowo”warsztaty muzyczne Zespołu wokalnego Fermata .

Kierownik artystyczny Zespołu – Krystyna Romańska Kapek.

Kierownik muzyczny Zespołu – Filip Kot.

Warsztaty odbywać się będą  w PWSZ  sala 06 budynek C w dniach: 02.09, 09.09, 16.09, 23.09, 30.09, 07.10.2021 r

Zapraszamy nowych chętnych Słuchaczy !

„Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Koordynator/foto Marta Garwol

 

 

 

 

Plakat grafika Marta Garwol