Zakończenie roku akademickiego przez Łaziki

CategoriesAktualności

Gdy we wrześniu ubiegłego roku zaczynaliśmy nowy rok akademicki 2020/2021 byliśmy pełni nadziei i jednocześnie obaw związanych z pandemią. Niestety, pandemia rozwinęła skrzydła i działalność UTW została w znacznym stopniu ograniczona. Łaziki nie dały za wygraną i stosując się do wszystkich zaleceń i obostrzeń kontynuowały swoją pasję do turystyki. Wspólne wędrówki dawały nam dużo radości, pomogły przetrwać ten trudny czas i zapomnieć o samotności.  Był to ciężki i nietypowy okres dla wszystkich, ale i tak  od września ub. roku do końca czerwca tego roku udało nam się zorganizować 34 wycieczki, podczas których pokonaliśmy 475 km.

Tradycją Łazików jest spotkanie na tarnowskim Rynku zawsze po uroczystym rozpoczęciu jak i po zakończeniu roku akademickiego. Było rozpoczęcie to i musiało być zakończenie minionego roku akademickiego, którego praktycznie nie było. Łaziki w dość licznym gronie stawiły się w umówionym miejscu i po wspólnym biesiadowaniu i pogaduchach zeszliśmy na pięknie zagospodarowany teren przy Małych Schodach. To bardzo urokliwy nowy zakątek Tarnowa, byliśmy zachwyceni, nasze miasto pięknieje.

Mamy nadzieję, że powoli wszystko zacznie wracać do normalności i z radością będziemy mogli korzystać z uroków otaczającej nas przyrody i niezwykłych miejsc.

Tekst i wybór zdjęć Urszula Marzec