WYSTĘP ZESPOŁU WOKALNEGO „FERMATA”

WYSTĘP ZESPOŁU WOKALNEGO „FERMATA”
CategoriesAktualności

2 października 2023r. odbył się występ Zespołu wokalnego ”Fermata” na deskach teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Spotkanie zatytułowane „Łączy nas pamięć- polska dusza, żydowskie serce”  dało nam spory przegląd najbardziej popularnych piosenek polskich i żydowskich tamtego okresu. Przy sporej widowni, choć mniejszej niż na ostatnim spektaklu mieliśmy możliwość wysłuchania wielu ciekawych, melodyjnych pełnych radości i specyficznego humoru piosenek żydowskich. Uzupełniły je oryginalne piosenki polskie tworząc muzycznie  wielobarwny koktajl w atmosferze minionych lat. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wspaniały akompaniament i aranżacje w wykonaniu Filipa Kota wraz z towarzyszącą wokalistką
i skrzypaczką w jednej osobie. Ten duet  stworzył wspaniałe możliwości dla występu Zespołu „Fermata” i Zespołu „Szpetni”  Dziękujemy gorąco wszystkim wykonawcom za bardzo dobre wykonanie i włożoną pracę nad spektaklem.

Połączenie wokalne tych zespołów dało ciekawy efekt świeżości i nieprzewidywalności. Moim skromnym zdaniem, ten sam efekt „Fermata” może osiągnąć dopuszczając nowe „twarze” z kolejnych roczników naszego Uniwersytetu, tworząc w ten sposób swoistą „sztafetę muzyczną” która da możliwości nowych interpretacji i odrobiny „szaleństwa” co w muzyce jest niezwykle ważne  bo niweluje „nasycenie artystyczne” prowadzące do rutyny.

Dziękujemy za wiele minut  wspaniałej zabawy z piosenką w tle, doceniamy trud i profesjonalizm oraz gratulujemy pełnego zaangażowania w wytworzenie pięknej, momentami  nostalgicznej atmosfery w której mogliśmy  poczuć zaczarowany wiatr i nastrój pięknych polskich i żydowskich piosenek.

P.S. Przepraszam za jakość zdjęć ale z XII rządu trudno uzyskać dobrą jakość. Dwa pierwsze rządy były zarezerwowane dla VIP-ów i „aktywu” a ja nie chcę należeć ani do jednych ani do drugich…….

Tekst i foto JF