WYDARZENIA KULTURALNE – KWIECIEŃ – MAJ 2023r.

WYDARZENIA KULTURALNE – KWIECIEŃ – MAJ 2023r.
CategoriesAktualności

20.04.23 r. słuchacze UTW byli na  koncercie „W 80 lat dookoła świata” Urszuli Dudziak & Miki Urbaniak – inaugurującym sezon artystyczny 2023 w Kąśnej Dolnej.
Urszula Dudziak znana i podziwiana od wielu lat w Polsce i na świecie z  niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną z ogromną energią życiową, z ogromnym pokładem optymizmu , którym obdarza ludzi dookoła, zagrzewa kobiety do działania  – bez względu na wiek.
Ale muzyka, to tylko część życia artystki. Pokazuje, jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, robi spotkania „Power Speech”. Jest autorką dwóch książek „Wyśpiewam Wam Wszystko” i „Wyśpiewam Wam Więcej” oraz youtuberką, która aktywnie publikuje swoje vlogi.
Razem z Urszulą Dudziak wystąpiła gościnnie jej córka Mika Urbaniak oraz gitarzysta Victor Davis i Tomek Torres- cajon.
13.05.23 r. byliśmy w Kąśnej Dolnej na koncercie otwierającym Festiwal „Tydzień talentów”, na którym wystąpili wielcy – polskiej wiolinistyki: Krzysztof Jakowicz i Konstanty Andrzej Kulka z kwintetem Śląskich Kameralistów – prezentując „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego.

– Wiosnę i Lato usłyszeliśmy w interpretacji Krzysztofa Jakowicza , natomiast Konstanty Kulka wykonał partię Jesieni i Zimy.

Obaj  wielce utalentowani, znani w Polsce i na świecie  z ogromnym dorobkiem artystycznym – obaj w wieku, który my seniorzy czujemy i rozumiemy( a to słuch, a to palce bolą, trochę z pamięcią nie tak), a oni genialni. Wspaniała dyspozycja – szczególnie Krzysztof Jakowicz żywiołowy, pełen radości , do muzyki dołączył wiersze Jaremiego Przybory, opiewające uroki wiosny i lata – cieszymy się więc pięknym koncertem i czasem kolejnych pór roku.

Koncert prowadziła pani redaktor Anna Woźniakowska, która m.in. wspominała wspaniałego polskiego skrzypka Karola Lipińskiego (grał z Paganinim) którego Rondo koncertowe wykonał Andrzej Kulka (warto o nim doczytać).

Tekst i fotografie Teresa Rakocińska, Grażyna Jackowiec