Impreza Seniorzy Seniorom

CategoriesAktualności

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy słuchaczy UTW na imprezę do Akademii Nauk Stosowanych w dniu 24.09.2022 r.(sobota) o godz. 11.00.

Zbiórka przy budynku C ul. Mickiewicza 8.

 

Mając na względzie wyjątkową współpracę Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej ze środowiskiem pielęgniarsko – lekarskim w Tarnowie oraz przyjazne relacje z Seniorami będzie realizowany w Tarnowie projekt „SENIORZY SENIOROM W 4 PORY ROKU” , który powstał w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacji Diabetologicznej z inicjatywy Seniorów oraz pielęgniarek diabetologicznych i ma na celu wsparcie osób chorujących na cukrzycę, ich bliskich, znajomych, sąsiadów oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych w motywowaniu do regularnej aktywności fizycznej.

Akcja taneczna pod nazwą DiabeDance jest przykładem aktywności fizycznej – ideą jest zabawa, spontaniczność działania oraz jednoczenie się pokoleń. W trakcie spotkania seniorzy poznają kroki tańca, który został stworzony przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej. DiabeDance to rodzaj tańca o prostych ruchach i krokach, które mogą wykonać osoby w różnym wieku, z różnych pokoleń, o zróżnicowanej sprawności ruchowej. Taniec może inicjować proces zmian w zachowaniach i pozwala, poprzez jednoczenie się pokoleń, zbudować grupy wsparcia.

Od kilku lat organizowane jest bicie rekordu w liczbie osób tańczących DiabeDance. Chcemy pobić rekord w Tarnowie. Do dzisiaj prowadzi Kłodzko – Dolnośląskie – 246 osób tańczących.

Nazwa projektu bierze się stąd, że wyznaczone są 4 miasta, aby w 4 pory roku przeprowadzić działania edukacyjne. Początek wiosną dał Kleczew (Wielkopolska – powiat koniński), aby w Warszawie zatrzymać się latem (lipiec). Jesienią realizujemy projekt w Tarnowie w połączeniu akcji ze Światowym Dniem Serca, które przypada

we wrześniu, a zimą wyruszymy z edukacją do Łodzi.

Projekt nie jest realizowany w ramach jakiegokolwiek projektu, który byłby finansowany przez jakąkolwiek instytucję czy firmę.

Szczegóły akcji :

  • działania profilaktyczno-edukacyjne – przeprowadzi zespół pielęgniarski

    z CenterMed

  • konkursy edukacyjne
  • nauka tańca DiabeDance – po stronie Stowarzyszenia Edukacji diabetologicznej;

Podmioty realizujące wydarzenie:

  • Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej dr n. o zdr. Beata Stepanow Prezes SED
  • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
  • CenterMed Prezes Andrzej Witek p. Dorota Świerczek – Pielęgniarka Naczelna CenterMed
  • Tarnowska Rada Seniorów

Impreza towarzysząca „ Babie Lato”

Zapraszamy na tradycyjny festyn Babie Lato ,który odbędzie się na błoniach za Parkiem Strzeleckim w godz. 14.00 -18.00.