56 Festiwal Jana Kiepury -Krynica 2023

56 Festiwal Jana Kiepury -Krynica 2023
CategoriesAktualności

Nasi słuchacze mieli okazję kolejny raz uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu kulturalnym jakim był 56 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Festiwal co prawda trwał cały tydzień lecz nawet ten jeden dzień dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Już o godzinie 10-tej mogliśmy wysłuchać koncertu kwartetu saksofonowego młodych muzyków z Wrocławia w muszli koncertowej na deptaku.

Wolny czas część uczestników wykorzystała idąc na Górę Parkową, inni na „Spotkanie z Gwiazdą” w którym udział wzięli m.in. Paweł Skołuba i Adam Szerszeń. Jeszcze inni spacerowali po ukwieconych zaułkach Krynicy.

Największym wydarzeniem tego dnia był dla nas koncert wokalno-instrumentalny w sali balowej Starego Domu Zdrojowego. Wykonawcą była orkiestra WarsawImpressioneOrchestra a partie wokalne wykonywała Milena Lange – sopranistka obdarzona wyjątkową barwą głosu i wszechstronnymi możliwościami wokalnymi. Koncert ten miał tytuł „Największe Walce Świata” i znalazły się w nim utwory J. Straussa, G. Pucciniego, F. Lehara, W. Kilara czy W. Szpilmana.  Oprócz partii solowych mogliśmy podziwiać parę baletową, która dodatkowo ubarwiła te występy.

Pomimo upałów szczęśliwi i zadowoleni; z muzyką, która jeszcze długo grała nam w sercach wróciliśmy do Tarnowa.

Należy nadmienić, że nasza niezastąpiona Terenia przez całą drogę do Krynicy przybliżała nam szczegóły z życia Jana Kiepury, historie krynickich festiwali, jak również aktualne ciekawostki muzyczne.

Tekst D. Sitko

Foto D. Sitko, U. Marzec

Wyjazd na festiwal i udział w nim zrealizowany został w ramach zadania publicznego pod nazwą CUS-2 „Prowadzenie Międzyosiedlowego Centrum Aktywności Senioralnej 2023” pod tytułem W „MCAS-ie” łączymy ludzi i pokolenia. Zadanie publiczne współfinansowane jest z budżetu Miasta Tarnowa.