WYKŁAD KULTURA FILMOWA W TARNOWIE

WYKŁAD KULTURA FILMOWA W TARNOWIE
CategoriesAktualności

20.03.2024 – Anna Grygiel – „Kultura filmowa w Tarnowie” – długoletnia dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej, emerytowany pracownik Tarnowskiego Centrum Kultury

W marcu obchodziliśmy wyjątkową rocznicę 111 lat istnienia w naszym mieście wciąż działającego Kina MARZENIE. W październiku natomiast czeka nas 100-lecie  Kina Marzenie działającego w budynku przy ulicy Staszica.

Wykład – TARNOWSKIE KINA – kultura filmowa, to okazja do krótkiej opowieści przywołującej historię tarnowskich kin działających w XX i XXI wieku w naszym mieście. Na przestrzeni tych lat mogliśmy oglądać filmy w Krakusie, Wiarusie, Kinie Łączność, Kinie Azot czy Kinie Kosmos. Wielu tarnowian ma niezapomniane wspomnienia związane z tymi miejscami. Obecnie pozostało z nich Kino Marzenie, miejsce wyjątkowe na mapie filmowej Polski,  nie tylko dlatego że jest najstarszym kinem w Polsce działającym nieprzerwanie pod jedną nazwą, ale także dlatego że jest miejscem wyjątkowej filmowej imprezy Tarnowskiej Nagrody Filmowej, na którą zapraszamy po raz 38 już od 31 maja.

tekst Anna Grygiel

Foto M. Garwol, J. Feret

JF