WYDARZENIA KULTURALNE – SIERPIEŃ 2023

WYDARZENIA KULTURALNE – SIERPIEŃ 2023
CategoriesAktualności

Sierpień dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku był bardzo „muzyczny” 16.08.2023 r. wysłuchaliśmy pięknego koncertu wokalno-instrumentalnego „Najpiękniejsze walce świata” w wykonaniu Warsaw Impressione Orchestra w ramach 56 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Szczególnie wielu wzruszeń dostarczyły nam ; walc Wojciecha Kilara z „Ziemi obiecanej”, czy Waldemara Kazaneckiego z „Nocy i dni” oraz nieśmiertelny hit „My

Heart Will Go On” z filmu Tytanic. Ponadto słuchacze wysłuchali koncertu przedpołudniowego – saksofonowego, oraz uczestniczyli w spotkaniu z gwiazdą. Część osób udała się na dłuższe lub krótsze spacery po Krynicy . Krynica to bardzo urokliwy kurort, są tu 23 ujęcia wód mineralnych z najpopularniejszą „ Kryniczanką”, można podziwiać wspaniałe wille , wiele zabytków, pamiątek i atrakcji turystycznych. W dniach 25 i 27 sierpnia w ramach Festiwalu Bravo Maestro w Kąśnej Dolnej wysłuchaliśmy koncertu „Chopin-Gershwin-Tomaszewski” – JAZZEM UTKANE w wykonaniu Tomaszewski Trio i Orkiestry Śląskich Kameralistów gdzie wybrzmiały :walce, mazurki i etiuda F. Chopina oraz „Błękitna rapsodia ” G. Gershwina Drugi koncert odbył się w ramach Maratonu Muzycznego „Brzmienie Świata”- przedstawiono tu utwory wielu kompozytorów – m.in. Astor Piazzolla, Vittorio Monti , Myrosław Skoryk, Vaclaw Trojan czy Krzesimir Dębski. Spacerując przed koncertem po parku w Kąśnej mogliśmy dostrzec zniszczenia jakie tu jak i w okolicy poczyniła dzień wcześniej burza. Kąśna Dolna – koncerty w stodole, spacery i rozmowy w parku dają nam seniorom wytchnienie i odpoczynek.

26.08.2023 pojechaliśmy do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie w kinie Sokół obejrzeliśmy transmisję letniego koncertu z Maastricht Andre Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa . 3 godzinny koncert „Miłość mieszka pośród nas” dał nam wiele wzruszeń i emocji oraz dużo radości, a występ 15 letniej Emmy Kok bardzo nas poruszył – bo miłość jest muzyką naszych serc i nie zna granic, z ekranu płynęła muzyka a wśród zgromadzonej tam widowni było tyle radości i czułości, że udzieliły się również nam i dostarczyły dużo dobrej energii. Z radością czekamy na kolejny koncert świąteczno-noworoczny, gdy sala zamieni się w zimowy pałac z lodowiskiem. Bajkowe świąteczne dekoracje….. i już czekamy na melodie z oper, operetek, musicali.

Tekst Teresa Rakocińska, E.Jackowiec

JF