Wspomnienia z wycieczki do Krakowa.

Categories2020/2021AktualnościGaleria

3 grudnia 2021 r. – cel naszego wyjazdu do Krakowa to  Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

Już podczas podróży do Krakowa nasza najlepsza organizatorka i przewodniczka podróży w głąb kultury Terenia Rakocińska w trakcie godzinnego wykładu zapoznała nas szczegółowo z sagą rodu   Książąt Czartoryskich.

Ubogaceni tą wiedzą z jeszcze większym zaciekawieniem zwiedzaliśmy to jedno z najstarszych muzeów w Polsce, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, mieszczące się w   Pałacu Czartoryskich przy ul. św. Jana 17-19, oraz w budynku  dawnego Arsenału Miejskiego przy ul. Pijarskiej 8.

Stała ekspozycja w Pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich prezentuje najcenniejszą w Polsce i jedną z najcenniejszych kolekcji sztuki w Europie. Na wystawie zobaczyliśmy nie tylko arcydzieła światowego malarstwa jak Dama z gronostajem Leonarda da Vinci czy Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta van Rijna, ale także dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby, rzemiosła, militariów czy sztuki użytkowej. To także ogromny zbiór pamiątek prezentujących historię Polski.

Po zakończonym zwiedzaniu w ramach czasu wolnego spędziliśmy miłe chwile na Krakowskim Rynku świątecznie wystrojonym z licznymi atrakcjami Jarmarku Bożonarodzeniowego. Nie obeszło się również bez wizyty w Jamie Michalikowej i odpoczynku przy pysznej kawie.

Ta wycieczka to nie tylko niezapomniana lekcja historii ale również miło spędzony czas .