Warsztaty teatralne – Kabaret PIN

CategoriesAktualności

W  każdy poniedziałek miesiąca  w Teatrze im L.Solskiego  realizujemy Warsztaty teatralne Kabaret PIN  w ramach zadania publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Aktywny Senior  pn ” Z radością odkrywamy świat na nowo”.

Są to zajęcia teatralne ukierunkowane przede wszystkim na pracę nad monologiem scenicznym. Każdy z uczestników pracuje nad co najmniej jednym tekstem własnego wyboru, które to teksty docelowo złożą się w scenariusz spektaklu teatralnego.
Podczas zajęć pracujemy (głównie indywidualnie) nad dykcją i emisją głosu, świadomą gestykulacją, różnicowaniem napięcia emocjonalnego podczas monologu, tworzeniem postaci- czasem przy użyciu formalnych zabiegów, różnicami w podejściach do tekstu prozatorskiego i wiersza, pewnością siebie i swobodą na scenie. W scenariuszu są też teksty tzw. „zbiorowe”, które dają nam możliwość pracy nad poczuciem zespołowości na scenie i uwrażliwieniem na partnera scenicznego, umiejętnością dialogowania nie tylko przy użyciu tekstu, ale również emocji.
Grupa PIN to osoby, które lubią być na scenie, mają wewnętrzną potrzebę nie tylko występów publicznych, ale również artystycznej formy wypowiedzi, komentarza spraw z życia codziennego, które ich dotykają.
Celem tych zajęć jest nie tylko praca nad spektaklem, który mógłby być atrakcyjny dla publiczności, ale przede wszystkim – danie narzędzi i wskazówek, z których uczestnicy zajęć będą mogli korzystać w przyszłości.

Prowadząca Matylda Baczyńska.

Zapraszamy nowych  Słuchaczy UTW.

Fotorelacja w zakładce Galeria.

„Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Koordynator Marta Garwol