VI SENIORIADA – NIEPOŁOMICE 7.10.2023r.

Burmistrz Niepołomic wraz z innymi organizacjami Ziemi Niepołomickiej zaprosił seniorów z Tarnowa , Bochni , Wieliczki i Kłaja do wzięcia udziału w VI SENIORIADZIE , która odbyła się 7 października. Centrum Usług Społecznych Miasta Tarnowa rozesłało powyższą informację do MCAS-ów w naszym rejonie w tym również do naszego UTW. Tak więc w sobotni poranek wyjechało do Niepołomic dwa autokary seniorów z naszego miasta.

Nasz Uniwersytet reprezentowało 22 uczestników, którzy brali aktywny udział w przygotowanych programach rekreacyjno-sportowych. Impreza rozpoczęła się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa wykładem na temat Folkloru góralskiego i występem szkolnego zespołu Pieśni i Tańca z Kościeliska. Następnie uczestnicy Senioriady przemaszerowali na piękne niepołomickie błonia, gdzie rozpoczęły się zmagania sportowe oraz „zabawy i smaki dzieciństwa”. Nasi studenci brali udział min. w przejściu nordicwalking na 5 km, darty, rzut do celu i w dal oraz w przygotowaniu słodkiego deseru z czasów dzieciństwa „kogielmogiel”. Czterech uczestników marszu na 5 km reprezentujących Grupę Łaziki zajęło II i III miejsce , otrzymując dyplomy i upominki. Również nasz deser został uznany jako najciekawszy smak dzieciństwa i uhonorowany dyplomem oraz nagrodą.

Gospodarze przygotowali ciepły i słodki poczęstunek a cały czas towarzyszyła nam Kapela Żubry Niepołomickie przygrywając chętnym do tańca i śpiewu. Pogoda i humor dopisywały uczestnikom wyjazdu przez cały dzień.