Trening pamięci cd.

CategoriesAktualności

To już ostatnie dwa odcinki treningu pamięci dedykowane seniorom, prowadzone przez dr Edytę Bonk.

Trening pamięci dla seniorów to nie tylko miła, codzienna rozrywka. Trening pamięci powinien być obowiązkowy dla każdego, kto ukończył 60-ty rok życia. Dlaczego ?   To  w  pamięci  gromadzimy  wiedzę  potrzebną  do  wykonywania nawet tak prostych czynności, jak ubieranie się czy utrzymanie higieny. Pamięć pozwala nam także komunikować się   z  innymi ludźmi, wyrażać swoje poglądy czy podejmować decyzje. Ją też można ćwiczyć, by dłużej nam służyła.

Aby ćwiczenia pamięci dały efekt, muszą być wykonywane systematycznie, dlatego w przypadku seniorów mówi się     o codziennej gimnastyce umysłu, która sprowadza się do wykonywania i powtarzania określonych czynności.

Wszystkie poprzednie odcinki treningu pamięci znajdują się jeszcze na naszej stronie UTW. Warto do nich wrócić                  i ponownie poćwiczyć pamięć, bo w powiedzeniu „trening czyni mistrza” z pewnością jest dużo prawdy.

Pod linkami z treningiem pamięci zamieszczamy link do majowego wydania Gazety Senior w której między innymi znajdziemy podpowiedź jak mimo wciąż obowiązujących zakazów, rozpocząć powrót do normalności.

Życzymy miłej lektury i dużo zdrowia.

Link do numeru maj (05/2021) Gazety Senior