Spotkanie szkoleniowe 2 luty 2023r.

Dnia 2 lutego 2023 r. słuchacze UTW wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Pierwszego  Urzędu Skarbowego w Tarnowie Panią Wiesława Łyszczarz.Tematem spotkania szkoleniowego było omówienie podstawowych usług dostępnych na portalu e-Urząd oraz ulgi podatkowe i odliczenia PIT.Prowadząca przedstawiła zalety korzystania z portalu e-Urząd Skarbowy, który umożliwia załatwienie wielu spraw online – bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu. Słuchacze zapoznani zostali z możliwością skorzystania przy rozliczeniu rocznym z nowych ulg podatkowych oraz odliczeń  w deklaracji PIT za 2022 r. (składanej w 2023 r.)Niemniej jednak, nadal każdy obywatel może skorzystać z tradycyjnej formy osobistej wizyty w Urzędzie Skarbowym po wcześniejszym umówieniu wizyty jednym z trzech sposobów:

• elektronicznie – dzięki usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.
  • telefonicznie – pod numerami telefonu: 14 632 82 40 lub 668 877 265
  • podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie rezerwacji wizyt Al. Solidarności .

Tekst B. Pis-Fedorowicz