Grupa Teatralna Kabaret PIN – z nadzieją na lepsze jutro

CategoriesAktualności

Po inauguracji roku akademickiego UTW 2020/2021 mieliśmy ogromną nadzieję na możliwość prowadzenia dalszej działalności Grupy teatralnej PIN w przyjaznym nam miejscu ‐ Teatrze im.L.Solskiego. Na przełomie września i października odbyły się dwa spotkania ‐ warsztaty naszej Grupy. W tym krótkim czasie zdołaliśmy opracować scenariusz najbliższego spektaklu pt.”Patent na uśmiech czyli dobra rada dla tych, którzy się starzeją…”.Do uczestnictwa w zajęciach została zaproszona Matylda Baczyńska, aktorka,obecnie dyrektor artystyczny Tarnowskiego Teatru, która okazała zainteresowanie i przyjacielską pomoc udzielając nam profesjonalnych wskazówek.

Wkrótce sytuacja pandemiczna pokrzyżowała dalsze plany i wszelkie zajęcia stacjonarne zostały zawieszone, a placówki oświatowe pozamykane. Obecnie pracujemy indywidualnie w domach nad przyswajaniem przydzielonych tekstów.

Niewątpliwie epidemia zmieniła nasze podejście do rzeczywistości, ale kiedyś się skończy i z radością powrócimy do aktywności społecznej.

Tekst: Zofia Martyka