Dzień Babci i Dziadzia- od przedszkola do seniora – 23 stycznia 2023r.

W dniu 23 stycznia w Auli Akademii Nauk Stosowanych- a już niebawem Akademii Tarnowskiej- odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez Międzyosiedlowe Centrum Aktywności Senioralnej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku dla członków, słuchaczy i sympatyków MCAS i UTW.Pierwsza część miłego święta to sympatyczny i chwytający za serce występ dzieciaków z Przedszkola nr 32 kierowanego przez Monikę Sienkowską.W części drugiej wykład pt. „Babcie i Dziadkowie w  filmie” przedstawił wykładowca ANS mgr Czesław Nowak ilustrując go wyborem ciekawych fragmentów polskich kultowych komedii filmowych z udziałem wybitnych aktorów jak Danuta Szaflarska,  Anna Dymna czy Franciszek Pieczka.

Na widowni zacni Goście – Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, Zastępca Prezydenta Bogumiła Porębska i oczywiście najważniejsi w tym dniu – Babcie, Dziadkowie. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły rozbrajająco i z niezrównanym wdziękiem w rytm modnych przebojów pod dyskretnym przewodnictwem Pań Przedszkolanek. Były słodkości, kolorowe serduszka, dużo uśmiechów i radości. A wszystko w miłej  i serdecznej atmosferze. Ot, taka międzypokoleniowa integracja „od Przedszkola do Seniora”.

Żeby dało się tak zadziałać i w innych obszarach naszej rzeczywistości ……