Nasze plany i nadzieje

W związku z poprawą sytuacji pandemicznej i cofnięciem przez rząd niektórych ograniczeń dotyczących COVID-19 chcemy powrócić  w możliwych  realiach do  częściowej aktywności Naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Mamy wiele pomysłów które warto byłoby zrealizować. Semestr ten  będzie wyjątkowy, gdyż przewidujemy aktywność naszego Uniwersytetu  przez całe wakacje. Niektóre planowane przez nas zadania nie zostały jeszcze zaakceptowane, dlatego przedstawiony poniżej harmonogram jest tylko częściowy.Na bieżąco na naszej stronie internetowej UTW będziemy zamieszczać propozycje zajęć stacjonarnych i wyjazdowych. Bardzo prosimy o systematyczne odwiedzanie naszej strony lub kontakt telefoniczny pod nr tel. 602 156 988 aby nikomu nie umknęły, tak długo oczekiwane przez nas miłe chwile wspólnie spędzonego czasu naszych słuchaczy.
Na najbliższe miesiące wakacyjne zaplanowaliśmy:
1.Wyjazd do Opery Krakowskiej na „TOSCĘ” G. Puccini w dniu 16 lipca 2021 r. (piątek).  Odjazd autokaru o godzinie 14.30 z przystanku przy ulicy Goldhammera obok PWSZ.  Około godz. 16.00 do 17.30 spacer po Ogrodzie Botanicznym ( podwieczorek we własnym  zakresie).                                                                                    Spektakl Opery o godz. 18.30, przewidywany powrót do Tarnowa ok. godziny 21.30.                                                                                                                 INFORMACJA TA PRZEZNACZONA JEST DLA OSÓB KTÓRE SĄ JUŻ ZAPISANE NA WYJAZD  DO OPERY.    WOLNYCH  MIEJSC NIE MA.
2.W dniu 22 lipca 2021 r. planujemy ( w zależności od pogody ) wyjazd z cyklu ” wyjazd za miasto” do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach ( ogrody sensoryczne, ścieżki edukacyjne, tężnia, arboretum , alpinarium), a następnie przejazd do Zborowic na teren gospodarstwa „Pszczela Kuźnia i Brzęczący Ogród” ( prezentacja wyrobów pszczelich, prelekcja o życiu pracowitych pszczół, ognisko z pieczeniem kiełbasek ).
Wyjazd o godzinie 9.00 z przystanku przy ulicy Goldhammera obok PWSZ. Przewidywany powrót ok. 18.00.   Całkowity koszt imprezy 35 – zł.                 Zapisy na wyjazd wraz z dokonaniem wpłaty przyjmujemy w każdy wtorek w godzinach od 11.00 do 13.00 w sekretariacie UTW, budynek B pokój 100.   Zapraszamy wszystkich seniorów ( także z niepełnosprawnościami ) bowiem dzień ten spędzimy na świeżym powietrzu  w nowo otwartym Parku Zdrojowym w Ciężkowicach, przystosowanym również dla osób z niepełnosprawnościami.
W miesiącu sierpniu planujemy:
1. W terminie pomiędzy 7 a 14 sierpnia 2021 r. wyjazd do Krynicy w czasie trwania 54 Festiwalu im. Jana Kiepury – szczegóły w terminie późniejszym na naszej stronie
 2. W dniu 29 sierpnia 2021 r. wyjazd do Kąśnej Dolnej w ramach Festiwalu Muzyki   Kameralnej    Bravo Maestro –  Maraton Muzyczny – szczegóły w terminie późniejszym na naszej stronie