300 wycieczek Łazików

CategoriesAktualności

Czas szybko biegnie i ani się obejrzeliśmy jak stuknęła nam 3-cia setka, czyli 300 wycieczka grupy turystyki pieszej ” Łaziki”. Gdy zaczynaliśmy przygodę z wędrówkami, a było to 16 kwietnia 2013 roku, nikt nie przypuszczał, że będzie ona trwała tak długo. A to już osiem niesamowitych lat. Z łezką w oku oglądamy i wspominamy nasze pierwsze wycieczki. Jacy wtedy byliśmy piękni i młodzi. Lata upływają, a my wciąż jesteśmy piękni i młodzi – duchem. Wciąż mamy pasję, energię i wciąż jesteśmy „głodni ” następnych wycieczek.

Te 300 wycieczek w przeciągu 8 lat, to tak jakbyśmy przez 1 rok chodzili codziennie /pomijając niedziele i święta/ po 13,5 km. Tak, przemaszerowaliśmy w tym czasie 4007 km.

Część grupy, a jest to  10-cio osobowy trzon, chodzi od samego początku i ma na swym koncie nawet 80-90 % wycieczek. Gratulacje !

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Domku Myśliwskim, w którym wzięli udział prawie wszyscy członkowie grupy a swoją obecnością zaszczycił nas Prezes UTW Pan Stanisław Wiatr. Pogratulował nam osiągniętego sukcesu,  życzył dalszych udanych wypraw i wręczył pamiątkowy dyplom z książkami turystycznymi.

Swój „publiczny debiut” miała Kronika Łazików, prowadzona od kilku lat przez Małgosię Wielgus, zawierająca opisy naszych wycieczek wraz ze zdjęciami.

Jako „grupa zorganizowana” posiadamy legitymacje członkowskie, własny Kodeks Łazika i baner łazikowy, który mamy od 100-nej wycieczki, a teraz uwieczniliśmy na nim podpisy.

Serdecznie dziękuję wszystkim Łazikom za chęć , wytrwałość i poniesiony trud, za wspaniałą atmosferę na każdej wycieczce, za radość z naszego wspólnego „łazikowania” i … do następnych spotkań.

Tekst: Urszula Marzec
Zdjęcia: M. Stec, M. Wielgus

Pozostałe zdjęcia w galerii.