ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2023-2024

W auli Akademii Tarnowskiej w dniu 19 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego naszego Uniwersytetu. W pierwszej części zostały wręczone „MINERAŁY WSPARCIA”  dla  3 osób, które zostały uznane przez zarząd UTW za godne otrzymani naszej najwyższej nagrody. W tym roku wyjątkowo były to osoby, które nie budziły żadnych wątpliwości ze względu na niekwestionowane  zaangażowanie na rzecz  naszej społeczności. Uzasadnienie Rady Programowej w przypadku Pani Rektor  to historia jej drogi naukowej i pokazanie tych wszystkich działań, które świadczyły o Jej  bardzo pozytywnym stosunku do naszego Uniwersytetu. W przypadku koleżanki Teresy Rakocińskiej i Marka Smoły starałem się w imieniu Zarządu przedstawić te postaci, jako te, które na trwałe zapisały się  zarówno w historii jak i teraźniejszości UTW.

JM Rektor AT dr hab. Małgorzata Kołpa

Kol. Teresa  Rakocińska

dr Marek Smoła

W następnym punkcie mieliśmy w planie podziękować za dobrą współpracę z Uniwersytetem Panu Prezydentowi Romanowi Ciepieli, ale niestety, ze względu na jego nieobecność pozostaje nam tylko wierzyć że w innym terminie spotkamy się razem aby powspominać  te dobre czasy dla Uniwersytetu.

W dalszej kolejności zostały przedstawione w ujęciu chronologicznym slajdy,  ze wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w Roku Akademickim 2023/2024 na naszym Uniwersytecie jako  Medialne „Iskierki wspomnień” Jesteśmy przekonani, że ta forma pokazująca zdjęcia z opisem wydarzeń lepiej przedstawiają  naszą wspólną, bogatą działalność niż standardowe pisemne sprawozdania.

Nasze spotkanie zakończyło się bardzo ciekawym, wręcz sensacyjnym wykładem pana M. Smoły pt. „KLEMENTYNA MAŃKOWSKA – POLSKA SUPERSZPIEG”

DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY WSZYSKIM SŁUCHACZOM  ZDROWYCH, POGODNYCH WAKACJI………

Foto i tekst J. Feret