DEBATA UTW – STUDENCI – 31 maja 2023r.

W auli ANS w Tarnowie odbyła się międzypokoleniowa debata w której uczestniczyli słuchacze UTW oraz studenci Wydziału Sztuki. Spotkaniem bardzo sprawnie i skutecznie kierował Pan Roman Fleszar, dzięki któremu byliśmy świadkami ciekawej, merytorycznej dyskusji. Zaproponowana formuła wykładu heurystycznego w pełni zdała egzamin. I stał się cud. Młodzi uczestnicy i „troszkę” starsi potrafili przedstawiać swoje stanowiska dotyczące komunikacji medialnej, społecznościowej, swój stosunek do zdrowia, wyznawanych wartości i innych poruszanych kwestii w sposób miły, sympatyczny. Pozostając przy swoim zdaniu, potrafili zrozumieć przeciwne stanowisko. O dziwo, nikt nikogo nie obraził, nie opluł, nie krzyczał. Coś naprawdę dziwnego w naszej rzeczywistości się stało. Może by tak na następną debatę zaprosić niektórych polityków?

No to poszalałem…..Wiem niestety  że dla tej kasty naszego społeczeństwa trzeba silniejszych środków, najlepiej farmakologicznych ale  o ile wiem lekarstwa na złość i głupotę jeszcze nie wynaleziono. A nawet gdyby było, to mimo, że zażywamy wiele lekarstw to nam i młodemu pokoleniu jest ono niepotrzebne. Bogu  dzięki……

Opracowanie JF