utw

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

Relacja z Dnia Babci i Dziadka

PDF


„Więź pokoleniowa, szacunek między pokoleniami powstaje
w konkretnym, niewymuszonym, spontanicznym działaniu…”

Na zaproszenie studentów Koła Naukowego PWSZ w Tarnowie, nasi słuchacze uczestniczyli w spotkaniu z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Był to kolejny przykład związku obu uczelni, a jednocześnie autentyczny „most pokoleń”. Było ciekawie i z humorem, słodko,
ale i poważnie, a działo się tak za sprawą znakomitego wykładu dr Janiny Kokoszka-Paszkot pod bardzo  wymownym tytułem „SŁODKA BABCIA, SŁODKI DZIADEK – czyli rzecz o cukrzycy”. Przewrotność tytułu była zachętą  do tego, aby „słodkość życia” powiązać z zagrożeniem „cukrzycy”, choroby nękającej wielu seniorów.

O atmosferę spotkania zadbali także studenci, którzy w pierwszej części  programu artystycznego zaprezentowali  „Jasełka”, a w drugiej części Koncert Zespołu RUBIN. Kolejny już raz, sala  wykładowa PWSZ rozbrzmiewała muzyką lat 70.,80. i była miejscem,
w którym wiedzę połączono w muzyczny pokoleniowy dialog. Zgodnie z tradycją były też upominki – słodkie babeczki, które serwowali  studenci, a na które zgodę wydała dr. Janina podkreślając „w wyjątkowych, naprawdę wyjątkowych sytuacjach słodycz pomaga, a nie szkodzi…”. No cóż, Dzień Babci i Dziadka jest przecież tylko raz w roku.

W tym ważnym dla obu pokoleń spotkaniu uczestniczyła Zastępca Prezydenta Miasta Dorota Krakowska oraz Prorektor PWSZ Małgorzata Kołpa. W imieniu słuchaczy UTW podziękowania organizatorom wydarzenia przekazała Prezes Stowarzyszenia Maria Kanior.

Warto podkreślić, iż w tym spotkaniu na zaproszenie PWSZ, uczestniczyli także przedstawiciele innych środowisk senioralnych miasta Tarnowa oraz Tarnowska Rada Seniorów.

Tekst/foto Lidia Jażwińska

 

Dzień Babci i Dziadka w PWSZ

PDF

 

 

Informacja dotycząca legitymacji studenckich!

PDF

Uprzejmie informujemy Słuchaczy, którzy nie odebrali legitymacji, prosimy o zgłaszanie się do biura UTW po ich odbiór!

 

Nowy Rok 2017

PDF
 


Strona 4 z 102