Wydarzenia Kulturalne

„Wspomnienie” – wystawa
Autorzy: członkowie Twórczego Klubu Seniora przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie
Komisarz wstawy: Andrzej Henryk Trybulski – animator klubu.

MBP – Galeria Niebieska (I piętro), ul. Krakowska 4, wernisaż: 4 lutego, godz. 17:00,

„Wspomnienie” – wystawa ukazuje prace członków Twórczego Klubu Seniora. Autorzy na obrazach wykonanych w technice kolażu z kwiatów, liści, traw wydobywają piękno kolorów i form, podkreślając ich delikatną i misterną strukturę, zmieniającą się zgodnie z porami roku. Te ciekawe kompozycje zachwycają swym indywidualnym układem, wprowadzają nas w świat piękna, które w codziennym zagonieniu nie zawsze zauważamy. Przyglądając się poszczególnym obrazom, jak gdyby spacerujemy po swoich ogrodach, wędrujemy polami i łąkami, jak kiedyś przed laty. Słyszymy szum wiatru, śpiew ptaków, czujemy zapach kwiatów. Wracamy do minionych, dziecinnych lub młodzieńczych chwil ulotnych. Snujemy zadumę i wracamy do momentów radości i uniesień. To wspomnienie dla każdego z nas jest inne, bardzo osobiste, intymne.
Tymi właśnie przeżyciami dzielą się seniorzy poprzez prezentowane prace. Chcą zwrócić naszą uwagę na kruchość i zmienność otaczającego nas piękna przyrody – z przesłaniem, abyśmy tym darem umieli się ubogacić i dzielić z innymi. Abyśmy z pogodą ducha i godnością przeżywali ciągle zmieniające się pory roku – w przyrodzie i w naszym życiu.

 

22.02.2020 /Sobota/wyjazd do Dąbrowy Tarnowskiej na transmisję koncertu – Andre Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa – koncert urodzinowy – „Andre Rieu, czyli 70 lat młodości”

Autokar ul. Goldhammera /PWSZ godz. 16.00/

Wolne miejsca – prosimy o zapisy

Koszt 30 zł (bilet + autokar)

Informacje i zapisy 695 039 371

 

23.02.2020 /Niedziela/ Wyjazd do Dąbrowy Tarnowskiej na transmisję z Teatru Bolszoj z Moskwy baletu „Jezioro łabędzie” muz. P.Czajkowski – LIVE –  (NOWA OBSADA)

Autokar ul. Goldhammera /PWSZ godz. 15:00

Koszt 25 zł (bilet + autokar)

Informacje i zapisy  695 039 371

 

UWAGA zarezerwowane bilety na musical Aida– /Teatr Roma Warszawa/ – to ponadczasowa historia miłosna, musical skomponował legendarny król muzyki pop Elton John do słów Tima Rice`a. Miejsce akcji starożytny Egipt…

4.04.2020 /sobota/ godz. 15:00

Rezerwacja musi być opłacona do 24.01.2020 cena 120 zł bilet + 50 zł autokar

Informacje i zapisy  695 039 371