utw

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wycieczki zagraniczne

Propozycje

Email Drukuj PDF

1.Wycieczka do Szwajcarii


Termin : 11- 16 września 2017r.        Koszt – 1280 zł.

Wpłaty przyjmują przedstawiciele grup  w biurze UTW :

I rata – 480zł. w dniu 1 marca 2017r. ( od godziny 13.30 )

II rata – 400zł. w dniu 12 kwietnia 2017r. ( od godziny 13.30 )

III rata – 400zł. w dniu 21 czerwca 2017r. ( od godziny 13.30 )


2. Wycieczka do Budapesztu


Termin : 4,5,6 października 2017 zł. Koszt : 500zł.

Wpłaty przyjmują przedstawicieli grup w biurze UTW :

I rata – 250zł.  w dniu 26 kwietnia 2017r.  ( od godziny 13.30)

II rata – 250zł. w dniu 13 września 2017r. ( od godziny 13.30)


WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

cena: 500 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 2 NOCLEGI (pokoje 2,3 osobowe w Hotelu *** w Budapeszcie),
 • AUTOKAR LUX ((klimatyzacja, rozkładane fotele, TV, Barek),
 • WYŻYWIENIE: 2 śniadania, 2 obiadokolacja)
 • UBEZPIECZENIE  KL, NNW,
 • OPŁATY PARKINGOWE I DROGOWE,
 • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO  PILOTA,
 • REZERWACJĘ  WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW,
 • PODATKI.

Cena nie zawiera:

miejscowego przewodnika oraz biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

Organizator : biuro GLOBTOUR w Krakowie

 

DZIEŃ 1 Szentendre - Esztergom

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację na Węgry. Po drodze zwiedzanie Szentendre - malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie MUZEUM MARCEPANU (500 HUF/os) i Esztergomu - kolebki katolicyzmu na Węgrzech, zwiedzanie BAZYLIKI (150 HUF/os). Przyjazd do Budapesztu, obiadokolacja, nocleg w hotelu.


DZIEŃ 2 Budapeszt
Pierwsze spotkanie ze stolicą Węgier. Spacer i zwiedzanie: Plac Bohaterów, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad, Szechenyi Furdo, Dzielnica Ambasad, Opera, Bazylika św. Stefana (200 HUF/os) , Parlament. Koszt przewodnika (5€/os). Powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3 Budapeszt
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Budapesztu: Wzgórze Zamkowe (Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka (700 HUF/os), stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski), Mosty na Dunaju, Wzgórze Gellerta, Cytadela. Wyspa Małgorzaty - stanowiąca "zielone płuca" stolicy Węgier. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w godzinach wieczornych.


 

SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

„Europejska Niagara“ – wodospady na Renie, Stein nad Renem,

Zurych, Lucerna, Szafuza, Konstancja, Meersburg, Lindau,

Wyspa Kwiatów Mainau, rejs po Renie i po Jeziorze Bodeńskim

Dzień  pierwszy - 11.IX.br ( poniedziałek )

Wyjazd o godz. 19.00, nocny przejazd przez Czechy i Niemcy do Szwajcarii.

Dzień  drugi -12.IX.br ( wtorek ) STEIN AM RHEIN – SZAFUZA – RHEINFALL - LAUFEN

W godzinach porannych przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem), spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii, czas wolny, następnie rejs statkiem po Renie do Szafuzy wśród winnic i historycznych miasteczek, krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi, przejazd autokarem do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall (na zdjęciu obok), panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen, przejazd do hotelu w okolicy Schaffhausen, zakwaterowanie,

obiadokolacja, nocleg.

Dzień trzeci -  13.IX.br ( środa ) ZURYCH - LUCERNA

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Zurychu, największego miasta Szwajcarii (na zdjęciu obok), spacer ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof - dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla oraz Großmünster - świątynia, w której kazania głosił Ulrich Zwingli, „ojciec” szwajcarskiej reformacji, czas wolny, następnie przejazd do Lucerny i spacer polucerneńskiej starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik śpiącego Lwa - jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii, czas wolny, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień czwarty - 14.IX. br ( czwartek ) SANTIS - JEZIORO BODEŃSKIE

Wczesne śniadanie. Wyjazd autokarem do podnóża Säntis. Wyjazd kolejką na szczyt (2502 m n.p.m.), skąd rozpościera się piękny widok na Jezioro Bodeńskie i Zuryskie oraz Alpy. Następnie przejazd malowniczym szlakiem nad pięknie położone na tle Alp Szwajcarskich Jezioro Bodeńskie, wizyta na Wyspie Reichenau – największej wyspie na jeziorze, wpisanej w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wyspa słynie z łagodnego klimatu, dzięki któremu jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych Niemców, możliwość zażycia kąpieli w ciepłych wodach jeziora, następnie wejście na słynną Wyspę Kwiatów Mainau – kilkugodzinny pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę, wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień piąty  -15.IX.br ( piątek ) - KONSTANCJA - LINDAU

Śniadanie, zwiedzanie malowniczo położonych nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego miasteczek: Konstancja  – miasto uniwersyteckie z  historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich – mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta, przeprawa promem po jeziorze do Meersburga, zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka – Miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego, Miasto Dolne z promenadą przypominająca nadmorskie deptaki krajów śródziemnomorskich, Lindau – niezwykle urokliwe Stare Miasto położone na niewielkiej wyspie połączonej ze stałym lądem mostem drogowym i kolejowym, historyczne zabudowania klasztorne i świeckie, port z najsłynniejszym widokiem na Jezioro Bodeńskie i Alpy Szwajcarskie, czas wolny, w godzinach wieczornych (ok. 18.00) pożegnanie z Jeziorem Bodeńskim i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień szósty - 16.IX.br ( sobota ) Powrót w godzinach porannych, zakończenie wycieczki.

CENA: 1280zł/osobę przy 47 osobach płacących w hotelu *** .

Świadczenia zawarte w cenie:

3 NOCLEGI pokoje 2-3 osobowe w Hotelach *** ,

AUTOKAR LUX ((klimatyzacja, rozkładane fotele, TV, Barek),

WYŻYWIENIE:  3 śniadania, 3 obiadokolacje,

UBEZPIECZENIE  KL, NNW,

OPŁATY PARKINGOWE I DROGOWE,

OPIEKA DOŚWIADCZONEGO  PILOTA,

REZERWACJĘ  WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW, PODATKI.

Informacje dodatkowe:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na atrakcje (rejs po Renie, rejs po Jeziorze Bodeńskim, Wodospady na Renie, Wyspa Kwiatów Mainau itd.) oraz taksa klimatyczna płatne dodatkowo – łączna kwota ok. 100,- EUR za osobę dorosłą,

B.P. GLOBTRAMP,

ul.Wielicka 75/45,

30-552 Kraków,

TEL: 662 465 465,

FAX 12 655 12 71,

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

www.globtramp.pl