Akademia Zdrowego Seniora

Z radością informujemy, że w dniach 8.03 - 10.03.2017 r w godz. od 10.00 – 19.00
Centrum Rehabilitacji Gieronimo ul.Długa 19 z w ramach zorganizowanych dla Seniorów
'Dni Otwartych" zaprasza na bezpłatne zabiegi.

W nowoczesnych wnętrzach Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad fizjoterapeutycznych (diagnostyka fizjoterapeutyczna, badanie wad postawy), zabiegów fizykoterapii (laser, magnetronik, ultradźwięki, sollux, prądy itp.) oraz kinezyterapii (ćwiczeń). Szczególnie zapraszane są osoby, które chciałyby się zapoznać z zastosowaniem metody McKenzie w leczeniu takich schorzeń jak bóle karku, krzyża czy dyskopatia.

Pacjenci, którzy odwiedzą GERONIMO podczas dni otwartych będą mogli zapoznać się z metodami leczenia przy pomocy OZONOTERAPII skutecznej w leczeniu boreliozy, zapalenia stawów, trudno gojących się ran i owrzodzeń oraz wielu innych schorzeń.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Gieronimo nr telefonu 14 6288268

Fotorelacja z pierwszego dnia w galerii./za zgodą pacjentów/

W dniu 16.11. przed i po wykladzie zapraszamy na Owsiane Śniadanie od Nestle!

Każdy ze Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie otrzyma chrupkie płatki owsiane Oats Cheerios z mlekiem . Firma Nestle proponuje pyszne i chrupiące płatki z pełnoziarnistego owsa wymieszane z delikatnymi kółeczkami CHEERIOS. Owies jest naturalnie bogaty w błonnik i pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Dzięki wspaniałej recepturze płatków możesz zadbać o swoje serce i żyć pełnią życia.

Akademia Zdrowego Seniora 15.11.2016 r godz.14.30 - 16.00

'Analiza Składu ciała " mgr Przemysław Zając

sala 120 budynek G

20.10.2016 r godz.10.00

WYKŁAD: „Człowiek w zdrowiu i chorobie” dr hab. n med. Andrzej Maciejczak

Miejsce – aula budynek C PWSZ dla UTW

Dzień Otwarty w szkole jogi Manas ul.Targowa 1 dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego wieku.

15 października tj.sobota od godz.11.00 do około godz.13.00

1. Na wstępie zostanie omówiony temat jogi kręgosłupa.
2. Następnie, krótkie zajęcia max. do godzinki, zapoznanie się z pozycjami jogi
3. Na zakończenie  poczęstunek i zapisy na zajęcia dla osób chętnych.

Akademia Zdrowego Seniora 13.10.2016 r godz.14.00

'Analiza Składu ciała " mgr Przemysław Zając

sala 028 budynek B

Po wykładzie będą wykonane badania między innymi ciśnieniowe, obwód pasa, analiza składu ciała /poziom tkanki tłuszczowej, poziom wody, masa mięśniowa/. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne skierowanie na badanie krwi: poziomu witaminy D, oraz wapnia, diagnostyka zespołu metabolicznego /poziom cukru, cholesterol/

Bezpłatny kurs -  jak pomóc alergikom w stanie zagrożenia życia

Warsztaty odbędą się w sobotę 8 października o 10:00 w CenterMed przy ul. Słonecznej 32 w Tarnowie. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji.

Wstrząs anafilaktyczny, czyli bardzo groźną reakcję alergiczną często kojarzymy z osobami uczulonymi np. na jad owadów. Tymczasem może on pojawić się po zjedzeniu niektórych produktów takich jak orzechy czy ryby.

„Szkoła dla chorych na Astmę i inne Choroby Alergiczne” to propozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jak walczyć z chorobą, unikać ataków i w jaki sposób można pomóc osobie dotkniętej atakiem.

Już w najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach na ten temat. Zajęcia poprowadzi znany krakowski specjalista, dr Łukasz Gasper.  Dla uczestników przygotowany będzie drobny poczęstunek. Kurs przygotowany jest wspólnie z Polskim Towarzystwa Alergologicznym. „Szkoła dla Chorych na Astmę i inne Choroby Alergiczne” działa od ponad 10 lat przy CenterMed i jest filią krakowskiej szkoły. Uczestnictwo w zajęciach szkoły i materiały dydaktyczne są bezpłatne dzięki m.in. dotacji z Urzędu Miasta Tarnowa.