Spotkania tematyczne

Senioralne lato 2016 rok

Camping Pod Jabloniami - ul.Piłsudskiego 28a

Fotorelacja w galerii ogólnej.

Fotorelacja w galerii ogólnej

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.09.2015 r -  Spotkanie "Pod Jabłoniami" w ramach Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2015/2016

" Do szkoły wracać czas...."

16.09.2015 r godz.16.30 - Pożegnanie lata - "Na cygańską nutę"- spotkanie w romskim klimacie.

Przy blasku ogniska, pieczonych ziemniakach, nastrojowych balladach, ognistych czardaszach i  romansach cygańskich - poczujemy się szczęśliwi.

26.08.2015 r godz.16.30 - Senioralne lato 'Pod jabłoniami" - spotkanie przy muzyce z didzejem Sławkiem

19.08.2015 r - Senioralne lato "Pod Jabłoniami"- spotkanie przy muzyce w stylu "Retro".

29.07.2015 r Senioralne lato  Pod jabłoniami  - śpiewanie piosenek biesiadnych i zabawa taneczna przy muzyce

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie, kolejny raz spotkali się na pikniku "POD JABŁONIAMI". Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania te odbywają się cyklicznie w każdą środę. Tym razem motywem przewodnim było hasło "Śpiewać każdy może", a do tego niezależnie czy z kartką czy bez. Senioralna estrada jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą wspólnie spędzić środowe popołudnie wypoczywając na świeżym powietrzu.Nie zabrakło też cotygodniowej zabawy tanecznej oraz dobrej muzyki z elementami cygańskiego folkloru. Rolę prowadzącego pełniła Marta Garwol.

Te spotkania to urok lata i wieku senioralnego, pogodnego, radosnego i twórczego - podkreśliła Prezes Stowarzyszenia UTW Maria Kanior. Tu rodzą się różne pomysły, tworzą propozycje na kolejne spotkania i umacniają wzajemne relacje i przyjaźnie.

Tekst/foto: Lidia Jaźwińska

22.07.2015 r Senioralne lato - Pod jabłoniami - "Lato, lato wszędzie - Gorące rytmy w gorącym klimacie lata"

Kolejne środowe spotkanie seniorów "Pod Jabłoniami". Znakomita pogoda, wspaniała przyjacielska atmosfera, zabawa przy muzyce, piosenka biesiadna i oczywiście grilowane smakołyki. W tych osobach jest tyle osobistego uroku, radości życia, że z ogromną przyjemnością można ich słuchać, oglądać, a nade wszystko podziwiać.
Jak zatem podkreśliła starościna Rady Słuchaczy Ludwika Gawron, w UTW nie ma przerwy wakacyjnej, bo seniorzy są cały czas aktywni, twórczy i pomysłowi. Każde środowe spotkanie ma inny charakter, inną myśl przewodnią co zdecydowanie wpływa na ich atrakcyjność i niekonwencjonalność. Dzisiaj ważnym atrybutem były kapelusze.
UTW promuje również więź pokoleniową - zatem "Pod jabłoniami" pojawiły się też wnuczęta
.

tekst/foto Lidia Jażwińska

SENIORALNE LATO POD JABŁONIAMI - 02.07.2015 r

„Nasz wiek, naszą mądrością…”

Kolejne spotkanie „pod jabłoniami” obfitowało zarówno w znakomitą słoneczną pogodę jak również humor wszystkich tych seniorów, którzy dotarli w to urokliwe, a zarazem sprzyjające wypoczynkowi miejsce. Było wesoło, gwarnie, ruchowo, muzycznie i biesiadowo.

Te środowe spotkania to niczym historyczne „obiady czwartkowe”, zaczynają tworzyć swoją niepowtarzalną historię, której karty stają się coraz ciekawsze bo wyrażają zarówno emocje jak i piękno i wartość senioralnego wieku.

Fitnes na zielonej trawie był potwierdzeniem, iż seniorzy to osoby dbające o swoją kondycję fizyczną, sprawność ruchową, a także wygląd. Natomiast muzykowanie z didżejem to powrót do wspomnień i muzyczna uczta dla ducha, zabawa i integracja.

Bardzo wymownym akcentem zintegrowania słuchaczy, były pyszne torty owocowe przygotowane przez Panią Irenkę Kalafarską dla wszystkich obecnych koleżanek i kolegów.
Za co serdecznie dziękujemy!

O klimat i atmosferę spotkania pod jabłoniami dbali wszyscy razem i w tym tkwi ta niepowtarzalna moc UTW, zaś nad stroną organizacyjną  czuwały: Starościna Ludwika Gawron i Marta Garwol. Pod jabłoniami nie zabrakło Prezes Marii Kanior i Wiceprezesa Stanisława Wiatra. Ich obecność to podkreślenie  więzi  ze słuchaczami oraz wielkiego dla nich  szacunku.

Tekst/foto: Lidia Jaźwińska

18.06.2015 r godz.16.00 - Senioralne Lato

„Świat nie jest taki zły,
Świat nie jest wcale mdły,
Niech no tylko zakwitną jabłonie …..”
/ z piosenki H. Kunickiej /

Inauguracja „ Senioralnego lata”.

Co prawda już dawno przekwitły jabłonie ale pozostał urok miejsca, w którym już przez drugie lato będą mogli spotykać się Seniorzy z UTW przy PWSZ. Miejscem tym jest camping „Pod Jabłoniami” przy ulicy Piłsudskiego 28A. Na wczorajsze inauguracyjne spotkanie przybyła liczna grupa Seniorów. W tym roku pogoda dopisała. Można było tutaj porozmawiać ze znajomymi, skonsumować grilowaną kiełbaskę, posmakować bigosu oraz „ popląsać” przy muzyce mechanicznej, którą jak zwykle przygotowała Marta Garwol. Spotkanie było również okazją do dotlenienia się wśród  wiosennej zieleni, której tutaj nie brakuje.

Spotkania takie będą cyklem „Senioralnego Lata”. Odbywać się będą w każdą środę od godziny 16.00. Jest propozycja aby w ramach tych spotkań odbywały się zajęcia z aerobiku oraz wieczorki taneczne przy żywej muzyce w wykonaniu „człowieka orkiestry”.

Serdecznie zapraszamy do spędzania letnich, środowych wieczorów  „ Pod Jabłoniami”.

Tekst: Barbara Sadowska

fotografie Marta Garwol