Rada Programowa

POSIEDZENIE RADY PROGRAMOWEJ

Odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej UTW przy PWSZ w Tarnowie. Posiedzenie prowadził przewodniczący rady Wicemarszałek Stanisław Sorys. W radzie uczestniczyli jej członkowie Ludwika Gawron - UTW,Andrzej Gerlach - wykładowca UTW,Lidia Jaźwińska - Przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów,Agnieszka Kawa - Dyrektor Centrum Sztuki Mościce,Jolanta Stanienda - Wykładowca PWSZ w Tarnowie,AndrzejSzpunar - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie,Józef Węglarz - były Prorektor PWSZ oraz zaproszona na to posiedzenie Prezes M. Kanior.

Tematem przewodnim posiedzenia była informacja o udziale Tarnowskiej UTW w projekcie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rada podjęła decyzję o udziale w tym projekcie w oparciu o Uniwersytet Rolniczy. Rozmowy wstępne w przedmiotowej sprawie z rektorem UR przeprowadził przewodniczący Rady Stanisław Sorys. Ustalono, iż na robocze ustalenia z uczelnią uda się zespół pod kierunkiem Prezes UTW M.Kanior.

PRZYGOTOWANIA DO X.LECIA UTW PRZY PWSZ W TARNOWIE

Przewodniczący Rady Programowej UTW przy PWSZ w Tarnowie, Wicemarszałek Stanisław Sorys, spotkał się z Prezes Marią Kanior oraz przedstawicielami Zespołu Roboczego Jubileuszu na czele z przewodniczącą Ludwiką Gawron. Celem spotkania było omówienie toku przygotowań do Jubileuszu, przedstawienie informacji o założeniach programowo – organizacyjnych, a także informacja o aktualnych działaniach UTW.

WICEMARSZAŁEK MAŁOPOLSKI STANISŁAW SORYS PRZEWODNICZĄCYM RADY PROGRAMOWEJ UNIWERSYTETU III WIEKU  PRZY PWSZ W TARNOWIE

W dniu dzisiejszym tj.14.11.2015 r powołano nową Radę Programową Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Jak potwierdza Prezes Stowarzyszenia Maria Kanior, Rada to osoby o uznanym autorytecie, które czuwać będą nad wysokim poziomem oferty edukacyjno - aktywizującej Uniwersytetu. Członków Rady powołał Zarząd Stowarzyszenia.

Nowa Rada liczy 13 osób. W skład jej Prezydium weszli:

• Stanisław Sorys, Wicemarszałek Małopolski - Przewodniczący Rady,
  • Krystyna Latała, Pełnomocnik Prezydenta M. Tarnowa ds. Kultury - Zastępca Przewodniczącego Rady,
  • Maria Gajda , przedstawiciel UTW - Sekretarz Rady

Członkowie Rady to:

• Ludwika Gawron - UTW,
  • Andrzej Gerlach - wykładowca UTW,
  • Lidia Jaźwińska - Przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów,
  • Agnieszka Kawa - Dyrektor Centrum Sztuki Mościce,
  • Małgorzata Kołpa - Prorektor PWSZ w Tarnowie,
  • Marek Smoła - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mościce,
  • Jolanta Stanienda - Wykładowca PWSZ w Tarnowie,
  • Jan Starostka - przedstawiciel UTW,
  • Andrzej Szpunar - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie,
  • Józef Węglarz - były Prorektor PWSZ

Tekst/foto: Lidia Jaźwińska

Skład Zarządu Rady Programowej:

Jan Starostka - przewodniczący
Bożena Sowińska - z-ca przewodniczącego
Barbara Stanczykiewicz - sekretarz

• Skład Rady Programowej:
  • Bieda Wanda
  • Wójcik Halina
  • Wróbel Jerzy
  • Ząbczyńska Lidia

Pierwsze posiedzenie Rady Programowej w roku akademickim 2013/2014 odbyło się 19 września 2013 r.