utw

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczki - program bieżący

Email Drukuj PDF

 

 

Informujemy,  że posiadamy wolne miejsca na atrakcyjne wycieczki .

Wycieczka szlakiem zamków krzyżackich - 10 miejsc
Wycieczka do Szwajcarii - 20 miejsc .
Organizatorem wycieczek są dobre i sprawdzone biura podróży .
Na wycieczki mogą jechać osoby nie będące Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  ZAWIADOMIENIE.

Zapraszamy na wycieczkę do basenów mineralnych

w Solcu Zdroju w dniu 31 marca 2017 r.

Koszt wycieczki 50 zł.

Wyjazd o godz. 7.45 – ul. Goldhammera.

Wpłaty na wycieczkę przyjmowane będą przez

przedstawicieli grup od dnia 15 marca 2017 r.

Z A P R A S Z A M Y !

 

ZAWIADOMIENIE.

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem cerkiewnym

w dniu 25 kwietnia 2017r.(wtorek).

Koszt wycieczki :  40 zł. Dodatkowo dla

zainteresowanych - obiad ( zupa ,drugie danie   kompot  - w cenie 20zł.)

Wyjazd o godz. 7.00 – z ul. Goldhammera .

W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie cerkwi :

- w Brunarach Wyżnych

- w Kwiatoniu ,

- w Owczarach

- w Czarnej .

Wpłaty na wycieczkę   przyjmowane będą przez

Przedstawicieli Grup , od dnia 29 marca 2017r.

Z A P R A S Z A M Y !PROCEDURA WPŁAT NA WYBRANE WYCIECZKI UTW


1. Wycieczka szlakiem zamków krzyżackich.

Termin 23-26 maj 2017r.        Koszt : 700zł.

Wpłaty przyjmują przedstawiciele grup  w biurze UTW :

I rata – 250 zł. w dniu 22 lutego 2017r. ( od godziny 13.30 )

II rata – 250zł. w dniu 22 marca 2017r.  ( od godziny 13.30 )

III rata – 200zł. w 26 kwietnia 2017r.  ( od godziny 13.30 )


 

4 DNI ŚLADAMI ZAMKÓW KRZYŻACKICH

Dzień 1 . - 23 maj 2017r - wtorek.
Wyjazd z Tarnowa - godz. 4.00 Przejazd do Torunia

Spotkanie z przewodnikiem o godzinie 14:00 w Toruniu, w programie:
Spacer po gotyckim Starym Mieście: Rynek Staromiejski (XIII-wieczny Ratusz, Dwór Artusa, Kamienica pod Gwiazdą, budynek zabytkowej XIX-wiecznej poczty), Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – przykład gotyckiego, halowego kościoła oo. Franciszkanów
(wejście do środka), Krzywa Wieża, Ruiny Zamku Krzyżackiego: dziedziniec zamkowy, podziemia i tzw. gdanisko (rycerska toaleta zamkowa), Katedra św. Janów
(wejście do środka), Pomnik Mikołaja Kopernika, budynki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Objazd miasta autokarem: Bulwar Filadelfijski - Przedmieście św. Katarzyny - Mokre - Radio Maryja - Bielany - stadion żużlowy "Motoarena" - Port Drzewny, Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej - Bydgoskie Przedmieście.
Przyjazd do hotelu około godziny 18:30.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. - 24 maj 2017 r - środa.

Śniadanie 07:00
Od godz. 08.00 c.d. zwiedzania Torunia z przewodnikiem:
XIV-wieczny Ratusz z muzeum (wejście na stałą ekspozycję), Mikołaj Kopernik w Toruniu - miejsca związane z Wielkim Astronomem: Dom Kopernika - zwiedzanie wnętrza, Kościół św. Jakuba (wejście do środka).
Przejazd do Chełmna będącego przykładem "idealnego" średniowiecznego miasta. Spacer po Rynku, ratusz (pierwotnie gotycki przebudowany na renesansowy bez wchodzenia na ekspozycję), kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, w którym znajdują się relikwie św. Walentego, Kościół św. Janów i klasztor pobenedyktyński (miejsce związane z rodziną Mikołaja Kopernika), skarbiec klasztorny, krypta bł. Mortęskiej, gotyckie kościoły: św. Mikołaja, św. Piotra i Pawła, mury obronne, ławeczka zakochanych.
W drodze powrotnej do Torunia krótki postój przy zamku krzyżackim w Bierzgłowie.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3. - 25 maj 2017r - czwartek.

Śniadanie 7.00
08:00 wyjazd na trasę w kierunku Malborka.
Przyjazd do Malborka i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego – jednego z największych zachowanych zespołów architektury gotyckiej na świecie, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Pierwotna nazwa zamku używana przez zakon krzyżacki brzmiała Marienburg, czyli Gród Marii. Od 1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego a miasto stolicą państwa zakonnego.
Następnie przejazd do Gniewu – zwiedzanie zamku (sala historii, izba tortur, kaplica zamkowa) i murów obronnych (w XIV wieku był najpotężniejszą twierdzą zakonu na lewym brzegu Wisły). Przejazd w kierunku Kwidzynia – zwiedzanie Zamku Kapituły Pomezańskiej (wieża sanitarno obronna gdanisko, katedra, mury obronne).
Powrót do hotelu na późną obiadokolację około godziny 20:00. Nocleg.

Dzień 4. - 26 maj 2017r - piątek.

Śniadanie 7.00
Pakowanie bagaży, wykwaterowanie z hotelu.
08:30wyjazd w kierunku Szafarni i zwiedzanie Ośrodka Chopinowskiego, który mieści się w dziewiętnastowiecznym pałacu w stylu eklektycznym, otoczony jest zabytkowym parkiem, w którym rosną drzewa pamiętające czasy odwiedzin młodego F. Chopina.
Następnie przejazd do miejscowości Golub - Dobrzyń, zwiedzanie zamku w Golubiu zbudowanego na początku XIV w. jako krzyżacką warownię i siedzibę komtura. Wielokrotnie był atakowany, niszczony, ostatecznie przekształcony w siedzibę renesansową przez królewnę Annę Wazównę. Zamek posadowiony na wzgórzu ponad miastem należy do jednych z najbardziej znanych i najciekawszych zamków w Polsce.
Krótki spacer po golubskiej starówce, która zachowała w pełni czytelny, regularny układ ulic, oparty o wytyczonych podczas lokacji miasta parceli i ulic. Wyraźne granice obszaru tworzą zarysy dawnej fosy oraz rzeka. Obszar zajmuje teren o zarysie zbliżonym do kwadratu.
Najciekawsze obiekty to: Domek z "pod cieniami", Zbór ewangelicki, Kościół pw. św. Katarzyny w Gołubiu, kamienica zlokalizowana na Starówce Golubskiej przy ul. Rynek 35.
Obiad.

Cena: 550 zł od osoby + 150 zł (autokar)

Cena zawiera:
- nocleg w hotelu w Toruniu lub okolicach Torunia. Pokoje 2,3,4 – osobowe.
Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym,
-3 obiadokolacje (zupa + 2danie + napój),
-3 śniadania,
-1 obiad (zupa + 2danie + napój),
-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
-usługę lokalnych przewodników
- przejazd autokarem, ubezpieczenie.

PROPONOWANY PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE !

WARUNKIEM ORGANIZACJI WYCIECZKI JEST DEKLARACJA UDZIAŁU 45 SŁUCHACZY !

 

 

 

Wschód is good!

„POLSKI ORIENT - LUBELSZCZYZNA”

9-12 maj 2017 r.

4 dni

Grupa 19 osób

 


1 dzień (360 km)

 • Przejazd z Tarnowa do Horyńca Zdroju.
 • Radruż – przepiękna drewniana cerkiew obronna św. Paraskewy malowniczo położona nad samą granicą ukraińską UNESCO).
 • Nowiny Horynieckie „Polska Fatima” - kaplica MB i cudowne źródełko o leczniczych właściwościach, na miejscu w którym w 1636 r. Bogarodzica ukazała się trójce dzieci.
 • Siedliska - Muzeum Skamieniałych Drzew sprzed 12-16 milionów lat! Cerkiew św. Mikołaja z XV wieku. Drewniana kapliczka św. Mikołaja z XIX wieku.
 • Tomaszów Lubelski - Sanktuarium MB Szkaplerznej z XVIII wieku, z Jej cudownym obrazem,   w barokowym kościele drewnianym. Prawosławna cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z XIX wieku.
 • Dołhobyczów - prawosławna cerkiew św. Symeona Słupnika w stylu bizantyjskim.
 • Masłomęcz – „Gotania”, wioska Gotów.
 • Obiadokolacja i nocleg w Hrubieszowie.

2 dzień (70 km)

 • Śniadanie.
 • Hrubieszów – jedno z najstarszych miast w Polsce, jeden z ruskich Grodów Czerwieńskich, miasto rodzinne Bolesława Prusa i prof. Wiktora Zina: Cerkiew prawosławna Zaśnięcia NMP – jedyna  13-kopułowa cerkiew w UE oraz Sanktuarium MB Sokalskiej.
 • Grodzisko w Gródku „Gród Wołyń” – skąd Bolesław Chrobry w 1018 roku wyprawiał się na Kijów,  a potem przyłączył Grody Czerwieńskie.
 • Terebiń – zabytkowy kościół drewniany (dawna cerkiew) z malowidłami prof. Wiktora Zina
 • Sahryń – kościół (dawna cerkiew) i cmentarz, na którym leży 700 ukraińskich ofiar mordu sahryńskiego.
 • Turkowice – prawosławny żeński Monaster Opieki MB, z cudownym obrazem Bogurodzicy oraz relikwiami św. Paraskewy Turkowickiej.
 • Czermno – grodzisko, które dawniej nazywało się Czerwień i było stolicą Grodów Czerwieńskich,  w 2011 roku odkryto tu wielki skarb sprzed ponad tysiąca lat.
 • Obiadokolacja i nocleg w Hrubieszowie.

3 dzień (190 km)

 • Śniadanie. Z Hrubieszowa drogą nr 816 biegnącą wzdłuż Bugu i granicy państwa - jedną   z najbardziej malowniczych dróg w kraju - udamy się w kierunku północnym.
 • Horodło – to też jeden z Grodów Czerwieńskich, ale miasteczko zasłynęło przede wszystkim jako miejsce zawarcia słynnej polsko-litewskiej „unii horodelskiej” w 1413 roku. Grodzisko  z pozostałościami zamku, Kościół Dominikanów, Kościół (dawna cerkiew prawosławna)  św. Mikołaja, Kopiec unii horodelskiej.
 • Dubienka – to tu, nieopodal wsi, w 1792 roku rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew powstania kościuszkowskiego. Kościół św. Trójcy i nieczynna prawosławna cerkiew św. Mikołaja.
 • Uchańka – Kopiec Kościuszki na miejscu stoczonej bitwy.
 • Uhrusk – grodzisko istniało tu już w IX wieku i było prawdopodobnie jednym z Grodów Czerwieńskich. Cerkiew prawosławna Zaśnięcia Bogurodzicy i kościół Św. Jana Chrzciciela.
 • Włodawa – ruski gród książąt halicko-włodzimierskich istniał tu już w XIII wieku. Obecnie miejscowość słynie jako „Miasto Trzech Kultur”: katolickiej, prawosławnej i żydowskiej. Kościół  i klasztor Paulinów. Prawosławna cerkiew Narodzenia NMP. Wielka Synagoga.
 • Romanów – muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego urządzone w jego rodzinnym dworze.
 • Jabłeczna - Monaster Św. Onufrego z roku 1498. To najstarszy, najważniejszy i jedyny nigdy nie zamknięty prawosławny klasztor znajdujący się na ziemiach polskich. Powodem jego założenia było cudowne pojawienie się we wsi Jabłeczna ikony św. Onufrego, która przypłynęła rzeką Bug. Ikona ta, wraz z cudowną ikoną Jabłeczyńskiej Bogarodzicy oraz relikwiami św. Ignacego Jabłczyńskiego, stanowią największe świętości monasteru.
 • Sławatycze – staromiejski układ urbanistyczny z dwoma pięknymi świątyniami. Kościół MB Różańcowej z XVI wieku. Prawosławna cerkiew Opieki MB (Pokrowska).
 • Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu.

4 dzień (440 km)

 • Śniadanie.
 • Kodeń - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia. To jedno z najważniejszych katolickich miejsc regionu i jedno z najcenniejszych katolickich sanktuariów naszego kraju. Poza tym pozostałości zamku Sapiehów i dawna gotycka cerkiew zamkowa.
 • Kostomłoty – prawosławny Monaster św. Serafima Sarowskiego z cudownymi ikonami.
 • Terespol – cerkiew św. Apostoła Jana Teologa, słynąca z cudu, który wydarzył się tu w 2010 roku, gdy ikona Bogarodzicy „Szybko Spełniająca Prośby” zaczęła wydzielać wonne miro o właściwościach leczniczych.
 • Wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 520 zł

II rata płatna do 7 kwietnia 2017 r.


 • Transport komfortowym busem marki Mercedes
 • 3 noclegi (pokoje 2-4-osobowe z łazienkami)
 • 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • Usługi doświadczonego pilota-przewodnika
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcji ujętych w programie
 • Ubezpieczenie


Wschód is good!

POLSKI ORIENT - PODLASIE

6-9.06.2017

Grupa 19 osób

1 dzień (420 km)

 • Podróż z Tarnowa do Drohiczyna.

 • Drohiczyn – prastary ruski gród. To tu w 1253 roku, na króla Rusi (jedynego z resztą) koronował się Daniel Romanowicz Halicki. Do dnia dzisiejszego ten sławny gród nadbużański słynie ze swoich zabytków. Najważniejsze to: Góra Zamkowa z resztkami średniowiecznej warowni, Katedra katolicka i Collegium Nobilium, kościół i klasztor Benedyktynek, zespól franciszkański i prawosławna cerkiew św. Mikołaja.

 • Obiadokolacja i nocleg w Drohiczynie.

 • 2 dzień (170 km)

  • Śniadanie.

  • Grabarka – prawosławny żeński monaster śww. Marii i Marty na Świętej Górze, na której w XVII wieku objawiła się Bogarodzica. Jedno z najświętszych miejsc polskiego prawosławia, znane również z ustawionych tu tysięcy krzyży pątniczych oraz wielu cudownych ikon.

  • Milenik – jeden z najstarszych historycznych grodów na Podlasiu, istniejący już w IX wieku. Wzgórze zamkowe z runami zamku księcia Witolda. Cerkiew prawosławna Narodzenia NMP z cudowną ikoną Opiekuńczej Bogarodzicy, która przypłynęła Bugiem. Kościół Przemienienia Pańskiego.

  • Tokary-Koterka – to tylko połowa wsi. Druga połowa od 1945 roku znajduje się po stronie białoruskiej. Cerkiew prawosławna p.w. ikony MB „Wszystkich Strapionych Radość”, która wraz z pobliskim źródełkiem słynie na całe Podlasie ze swych cudownych i leczniczych właściwości. Miejsce to niezwykłe, pełne zadumy i uroku. Zabytkowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

  • Hajnówka – Sobór Trójcy Świętej – tej cerkwi zapomnieć się nie da. Zarówno ze względu na jej architekturę, jak również niepowtarzalne wnętrze. Takiego kształtu i rozmalowania nie posiada żadna inna cerkiew na świecie.

  • Zaleszany – najmniejszy w Polsce monaster prawosławny - Św. Wielkiej Męczennicy Katarzyny – w którym posługę niesie tylko jedna mniszka, s. Elżbieta.

  • Saki – monaster prawosławny Św. Dymitra Sołuńskiego z jego cudowną ikoną.

  • Obiadokolacja i nocleg w Sakach.

3 dzień (100 km)

 • Śniadanie.

 • Odrynki – skit śww. Antoniego i Teodozego Kijowsko-Pieczerskich – pustelnia o. Gabriela.

 • Białystok – stolica Podlasia i polskiego prawosławia, miasto znane ze swoich pięknych cerkwi:

Cerkiew Św. Ducha – imponująca architekturą i freskami, Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego (Woskriesienska). Cerkiew Św. Jana Teologa – najmniejsza i najskromniejsza, ale za to z największą ilością relikwii. Hagia Sophia – nazwa mówi sama za siebie.

 • Supraśl – przepiękne kresowe miasteczko u granic RP. Prawosławny monaster Zwiastowania NMP z 1498 roku. W skład monasteru wchodzi jedyna w swym rodzaju cerkiew obronna z cudowną ikoną Supraskiej Bogarodzicy. Muzeum Ikon. Ryneczek i zabudowa staromiejska.

 • Obiadokolacja i nocleg w Supraślu.

4 dzień (620 km)

 • Śniadanie.

 • Poczopek – silvarium.

 • Krynki – miasto o starej metryce i bardzo ciekawej historii, słynące ze swej wielokulturowości i niespotykanego sześciokątnego rynku, z którego wychodzi 12 ulic! Warto też zwrócić uwagę na jego zabytki.

 • Kruszyniany – centrum polskich Tatarów, siedziba Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej, wieś znana ze swego drewnianego meczetu oraz muzułmańskiego cmentarza (mizaru).

 • Wyjazd w drogę powrotną do Tarnowa.

Cena: 550 zł

I rata 300 zł płatna do końca kwietnia 2017

II rata 250 zł płatna do końca maja 2017


 • Transport komfortowym busem marki Mercedes

 • 3 noclegi (pokoje 2-4-osobowe z łazienkami)

 • 3 śniadania i 3 obiadokolacje

 • Usługi doświadczonego pilota-przewodnika

 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcji ujętych w programie

 • Ubezpieczenie

www.wschodisgood.pl