utw

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekt MNiSW " Razem tworzymy senioralną przestrzeń"

Email Drukuj PDF

Projekt MNiSW " Razem tworzymy senioralną przestrzeń - wygrany !

Z radością informujemy, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie znalazła się w gronie 16 Uczelni Wyższych, które wygrały program Ministerstwa i Szkolnictwa Wyższego pn. "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku".

Projekt "Razem tworzymy senioralną przestrzeń" będziemy realizować razem z Uniwersytetami: Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury,  Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Brzesku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Mościcką Akademią Trzeciego Wieku w Tarnowie przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół IV Liceum, oraz Tarnowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku Fundacji "Kromka Chleba"

Głównym celem projektu jest aktywizacja intelektualna i społeczna seniorów,głębsze pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturowej, poszerzenia i pogłębienia ich wiedzy ogólnej i specjalistycznej z wykorzystaniem ich potencjału intelektualnego i społecznego. Realizacja celu przyczyni się rozwoju solidarności międzypokoleniowej oraz podniesie jakość życia i wpłynie na pogłębienie integracji społecznej osób starszych.

Realizacja projektu to duże wyzwanie programowe i logistyczne. Wyrażamy przekonanie, że jak zawsze możemy liczyć na aktywność i kreatywność Słuchaczy naszego Uniwersytetu.

Szczegółowy zakres działań przedstawimy przed wykładem w dniu 22.02.2017r.

Maria Kanior

foto Wojciech Nowak

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 11:43