Grupa wolontariat

Jesteśmy zainteresowani wznowieniem kontaktów poprzez osoby z wolontariatu naszego Uniwersytetu , a często z przyczyn zdrowotnych  nie mogą uczestniczyć w naszych zajęciach. Grupa wolontariatu prosi o zgłaszanie nazwisk osób, które w przeszłości były słuchaczami

W dniach 2 - 4 lutego br. przedstawicielki naszego UTW – „grupy wolontariat” w osobach: Danuta Dąbrowska, Józefa Łuczyńska i Małgorzata Wielgus uczestniczyły w szkoleniu warsztatowym na temat wolontariatu, zorganizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę”, w ramach projektu „UTW dla społeczności”. Było to już drugie spotkanie w tym przedmiocie (poprzednie w listopadzie 2016 r.) Oprócz Tarnowa, w szkoleniu uczestniczyło również 9 innych UTW z całej Polski.

Podczas warsztatów poznaliśmy, już realizowane, ciekawe pomysły różnych ośrodków senioralnych      (i nie tylko), pracowaliśmy nad propozycjami własnych projektów wolontariackich, diagnozowaniu problemów, wyznaczaniu celów działania i osób, dla których potrzebne jest wsparcie wolontariuszy. Na warsztatach omawiane były również zagadnienia związane z konstruowaniem projektu.

Ze strony UTW Tarnów rozpracowywany był projekt objęcia opieką byłych słuchaczy UTW, którzy po kilkuletnim uczestnictwie w życiu UTW, zmuszeni byli zrezygnować z przyczyn obiektywnych, głównie ze względu na stan zdrowia.

Pobyt na warsztatach urozmaicony został w pierwszym dniu projekcją filmu „Praktykant” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, a w drugim dniu uczestniczyliśmy w spektaklu w Teatrze Rozmaitości p.t.„Koncert życzeń”, gdzie w roli głównej (i jedynej) wystąpiła Danuta Stenka, również podsumowa- nym dyskusją.

tekst i foto Małgorzata Wielgus

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie realizuje wraz ze Studentami zadanie pn. "Wolontariat - bądźmy razem" Grupę ze strony UTW tworzą:

• 1. Michalina Morawicka
  • 22. Eleonora Golemo
  • 23. Paweł Krysa
  • 24. Maria Stec

__________________________________________________________________________________________________________________________

Poprawiony: wtorek, 28 marca 2017 14:03