30.12.2013 r - Spotkanie Sylwestrowe.

30 grudnia 2013 r w gmachu Teatru im.L.Solskiego odbyło się spotkanie sylwestrowe Studentów UTW. Prawie 300 osób oglądało najpierw widowisko słowno-muzyczne: "Wołaniem wołam Cię" . Spektakl, który reżyserował aktor tarnowskiego Teatru Mariusz Szaforz, powstał w oparciu o scenariusz sporządzony przez Andrzeja Króla w oparciu o materiały  ze zbiorów Bożeny Kwiatkowskiej i innych członków zespołu Tercjum. Wystąpił zespół Tercjum pod kierownictwem Bożeny Kwiatkowskiej /dyrekcja i akompaniament/ i grupa teatralna PIN przygotowany przez Andrzeja Króla. Nasze Tercjum wykonało między innymi pieśni: "Wołaniem wołam Cię" /solistka Krystyna Romańska /, kolęde "Cicha noc"/kwartet w składzie Krystyna Romańska - sopran, Jadwiga Furgał - alt, Bogdan Buśko - baryton, Jan Marzec - bas/, "Kołysanka Matki Bożej" / duet Krystyna Romańska, Jan Marzec/ "Ingle bells", " Całą noc padał śnieg" /solistki Ewa Surowiec - sopran, Krystyna Romańska, Jadwiga Furgał/, "Modlitwa " wg. Francois Villan - w wykonaniu Krystyny Romańskiej.

Po koncercie w foyer teatru wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie życzenia i prowadzili rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Było miło i radośnie.

Tekst Jan Marzec - wstawiła Marta Garwol

 

28.11.2013 r - " U Seniorów Andrzejkowo"

Poza kursami, wykładami i warsztatami lubimy spotykać się i biesiadować, relaksując się w miłej atmosferze. Bardzo fajnie jest spotykać się w tej grupie szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi. Całość wieczornej zabawy prowadzili - Krystyna Romańska i Jan Marzec, zaś zespół  Tercjum prowadził śpiewy zbiorowe. Na wstępie, że święto Andrzejów było tuż, tuż wszystkim Andrzejom złożyliśmy życzenia, odśpiewaliśmy tradycyjne sto lat, zaś Andrzejowie spełnili toast szampanem. Bożena Kwiatkowska zaśpiewała dla nich "Mexicanę" , a potem rozpoczęły się taniec, zabawy towarzyskie i wspólne śpiewanie. Wszyscy bawili się znakomicie.

Tekst Jan Marzec - wstawiła Marta Garwol

 

14.11.2013 r U Seniorów patriotycznie.

Tuż po Święcie Niepodległości , kiedy jeszcze świeże wspomnienia tego dnia pozostały, słuchacze naszego UTW zebrali się na patriotycznym spotkaniu. Na scenie auli MWSE grób symboliczny z brzozowym krzyżem ustawiono. W rytm piosenki "Biały krzyż" śpiewanej przez Czerwone Gitary członkowie Tercjum weszli na scenę wnosząc płonące znicze. Po chwili zadumy zabrzmiały pieśni i wiersze patriotyczne w wykonaniu zespołu Tercjum "Marsz pierwszej brygady" i inne pieśni legionowe. Te radosne pieśni płynące ze sceny podchwyciła publiczność na sali i wspólne śpiewanie niosło się radośnie. Dodać tutaj trzeba,że scenariusz opracowała i całość prowadziła Bożena Kwiatkowska.

Tekst Jan Marzec - wstawiła Marta Garwol

 

 

11.11.2013 r Śpiewanie patriotyczne przed Teatrem w "Dniu Niepodległości".

W Tarnowie zrodziła się nowa tradycja : śpiewanie pieśni patriotycznych w 'Dniu Niepodległości'. W 2013 r śpiewanie to miało miejsce przed gmachem naszego tarnowskiego teatru. Wieczorem na schodach i przed nimi w pięknej scenerii śpiewało kilkaset osób w tym członkowie zespołu Tercjum i słuchacze UTW. Niosło się to wspólne śpiewanie hen w miasto. Niech się ono w przyszłych latach pomnoży.

tekst Jan Marzec - wstawiła Marta Garwol

 

 

ROK AKADEMICKI 2013/2014

 

 

I MAŁOPOLSKA SPARTAKIADA SENIORÓW 2013 KŁAJ - 23.06.2013 r

Członkowie zespołu Tercjum również brali udział w zawodach

Marta Garwol, Jan Marzec oraz Henryk ...

Zdobyli dwa zaszczytne  miejsca

I MIEJSCE W SLALOMIE Z PIŁECZKĄ NA PELETCE - Marta Garwol

II MIEJSCE W SLALOMIE Z PIŁECZKA NA PALETCE - Jan Marzec

 

 

I Małopolska Spartakiada Seniorów za nami!
Pomysłodawcą zorganizowania tego rodzaju spartakiady było Stowarzyszenie Inicjatyw „Creativa”, posłanka na sejm RP Elżbieta Achinger, założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieliczce oraz Wójt gminy Kłaj Zbigniew Strączek.
Spartakiada Seniorów odbyła się 23 czerwca br w Zespole Szkół im.Ks.Jana Twardowskiego w Kłaju.
W naszym województwie funkcjonuje przeszło 50 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Seniorzy często spotykają się na zajęciach, wykładach, seminariach lecz przez brak tego rodzaju dużej imprezy sportowej nie mają możliwości wykazania swojego potencjału.
Z terenu Małopolski spotkały się, by stanąć do rywalizacji rekreacyjno - sportowej w czasie " I Małopolskiej Spartakiady Seniorów - Kłaj 2013" reprezentacje uniwersytetów z : Tarnowa, Niepołomic, Kłaja, Gnojnika, Miechowa, Drwini, Wieliczki, Lipnicy Murowanej oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Spartakiada była doskonałą okazją do wspólnej zabawy seniorów z małopolskich UTW. Cała impreza odbyła się niedzielnym popołudniem na kompleksie lekkoatletycznym w Kłaju.

 

Rozśpiewany Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie - 25.04.br "Biesiada  u Seniorów"

 

 

 • Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza
 • I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
 • I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
 • I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.....

Tymi słowy krokiem poloneza członkowie zespołu "Tercjum " pod kierownictwem Bożeny Kwiatkowskiej przekroczyli wrota sali biesiadnej w Klubie Inicjatyw Twórczych "Omega".

 

Biesiadę czas rozpocząć! Przednie jadło i rycerska gościnność!

 

Wszyscy przybyli goście otrzymali śpiewniki, w których zaprezentowano wiele popularnych trafnie dobranych piosenek biesiadnych. Bożena Kwiatkowska i towarzyszący jej akordeonista Władysław Strejczek zagrali pierwsze takty piosenki "Bando, bando, spotkania nadszedł czas", zespół "Tecjum" zaśpiewał i już poszło........

 

Śpiew jest czasem zabawy i uśmiechu. Śpiew daje radość, daje poczucie wspólnoty, którą tworzymy z tymi, z którymi śpiewamy. Ta właśnie wspólnota w radości i szczęśliwości sprawia, że śpiew jest inspiracją. To zadziwiające jak tekst piosenki potrafi zmienić nasz nastrój,humor, nastawienie do życia. To naprawdę niezwykłe.

 

Na biesiadzie oczywiście nie zabrakło strawy dla ciała. Pachnący swojski smalec z chlebem i ogórkiem kiszonym toć to przecież rarytas na biesiadnym  stole. Z kącika kawowego unosił się zapach biesiadnej kawy. Po ukontentowaniu podniebienia, nadszedł czas na anegdoty, dowcipy, śmieszne opowiastki. Był też mały pojedynek pt."Kobiety kontra mężczyżni", po którym zwyciężyły  oczywiście Panie. Dowcipom i żartom nie było końca do momentu, kiedy padły słowa..biesiadę czas zakończyć.

 

Przywrócenie tradycji spotkań biesiadnych  z dowcipnymi powiedzonkami umilającymi przyjęcie i służącymi miłej zabawie zostało spełnione.

 

Dziękujemy Pani Prezes UTW Marii Kanior oraz wszystkim Uczestnikom spotkania, którzy w tej wesołej, biesiadnej wspólnocie sprawili, że dzień 25.04.br to "Dzień rozśpiewanego Seniora". Ta uroczystość to strzał w dziesiątkę. Cudowna okazja do wspólnej zabawy – zbliża, integruje, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ciepłe, piękne, potrzebne spotkanie. Wspaniała inicjatywa. Mamy nadzieję, że kolejne biesiady będą jeszcze liczniejsze, pełne refleksji i wspomnień, a jednocześnie radosne i wyczekiwane.

 

Pamiętajcie, … historia lubi się powtarzać!

 

Marta Garwol

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

11.marzec.2013 r

Ten dzień ma szczególne znaczenie, jest w pewnym stopniu datą historyczną

 

 

Czy dopiero teraz widzę kolory muzyki życia?

"Stworzenie świata mojego"

 

 

-My mówimy, jako przyjaciele i członkowie zespołu 'Tercjum', że powietrzem w obecności Bożenki Kwiatkowskiej inaczej się oddycha ....i to jest najkrótszy a najpełniejszy opis jej osobowości -

Bożena Kwiatkowska dwa lata temu, obchodziła 50-lecie swojej pracy pedagogicznej i 40-lecie pracy dyrygenckiej. Z tej też okazji w Klubie Studenckim "Przepraszam" łącząc oba te jubileusze odbył się benefis drogiej i dostojnej jubilatki. W klubie studenckim "Przepraszam" ma swoja siedzibę portal internetowy TKK, który był współorganizatorem wieczoru.

Bożena Kwiatkowska. Pisze wiersze, maluje, haftuje, uczy i studiuje ale przede wszystkim komponuje i dyryguje.

Człowiek rodzi się z weną, nie można jej nabyć, nauczyć się, nie można jej od kogoś uzyskać....

 

 • Nad życie kocha życie!
 • Bożenkę da się kochać
 • Bożenkę da się lubić
 • Przy niej szczęście można znależć
 • Przy niej serce można zgubić!

Urocza, ciepła, serdeczna i wrażliwa. Mobilizuje do działania. Wciąż oczy jej błyszczą radością!

 

 

 

Laudacja wygłoszona przez Prezes UTW Marię Kanior

 

 

 

Kochana Bożenko

Benefis Twojej 50 letniej działalności artystycznej jest jeszcze jedna okazją, aby wyrazić nasz podziw dla Twojego talentu, wrażliwości artystycznej i dorobku twórczego nie tylko w dziedzinie muzyki. Urzeka nas Twoje postrzeganie świata, ludzi i wydarzeń wyrażone poprzez poezję, muzykę, malarstwo, widowiska sceniczne.

Wielka to dla nas radość, że jesteś słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Twoja kreatywność i łatwość skupiania wokół siebie ludzi zaowocowały stworzeniem zespołu TERCJUM, który razem z Tobą stał się piękną wizytówką Uniwersytetu. Dziękujemy za chwile pełne wzruszeń, za piękno i dobro, które dzięki Tobie jest udziałem nas wszystkich. Pozostajemy pełni podziwu i zachwytu, łączymy wyrazy przyjażni oraz życzenia pomyślności w życiu artystycznym i osobistym.

Zarząd, Rada Słuchaczy oraz wdzięczni słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.

 

Laudacja napisana i wygłoszona przez Krystynę Romańską

 

 

Siedzi przed nami Bożenka Kwiatkowska - kobieta piękna, nietuzinkowa, zawsze walcząca, chociaż dzisiaj cokolwiek zdenerwowana. To już 5 lat mija, kiedy każdy z nas po raz pierwszy stanął przed nią z bijącym sercem śpiewając i powtarzając do, mi, fa....Czuliśmy, że czas się cofa, znowu jesteśmy młodzi, znowu zdajemy egzamin. Dla wielu z nas była to terapia. Spotkaliśmy Bożenkę w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu. Dziękujemy, że jest Uniwersytet a nim nasza Bożenka. Podziwiamy ja za talenty, za prace i za wielka dla nas cierpliwość.  Jesień życia - tak, ten czas dla nas to jesień życia. Dla Bożenki tez. Potrafiła z tej swojej i naszej jesieni zrobić nie tylko pracowity, ale i kolorowy okres życia. Pisze wiersze przepojone młodzieńczym erotyzmem, komponuje utwory, obok których nie można przejść obojętnie. Maluje i kocha cały świat, a najbardziej zwierzęta. Przygarnia do swojej i tak licznej  gromadki coraz to nowe kotki i pieski. Tak jak obok jej utworów nie przejdziesz obojętnie, tak i jej osoba intryguje urodą, strojem i często zachowaniem. "Tercjum' to najmłodsze muzyczne dziecko. Trudno mówić o kimś bliskim, żeby nie przesadzić w pochwałach. Dzisiaj jest jednak taki dzień, że pozwólmy sobie na to.

Jesteśmy dumni Bożenko, że możemy być Twoimi uczniami i przyjaciółmi. Z całego serca dziękujemy!

 

Laudacja wierszem pisana - autor i recytacja Andrzej Król

 

 

 • Bożeno, lat kilka temu
  • Po co Ciebie tu z Zaświatów
  • Sprowadzono kiedyś latem,
  • Żebyś mogła, nie dla żartu,
  • Swatać biegle  i być swatem.
  •  
  • Piękne słowa z myśli czarem,
  • Sfer muzyki z cudem dzwięku,
  • Kształtów ciała z uczuć żarem,
  • Kobiecości z władzą w ręku.
  •  
  • Imię boskie Ci wyśniono
  • Lwice gwiazdy Ci zesłały.
  • I zupełnie nie wiadomo,
  • Czemu każdy z nas za mały.
  •  
  • Kiedy chce się z Tobą zmierzyć
  • Pióro w wierszu tym ja kruszę,
  • Prawie nie chce mi się wierzyć,
  • Się opieram, ale muszę.
  •  
  • Ukłon złożyć, podziw dodać,
  • Słowa rzucić w rymu szaniec,
  • Nutą rzewną pomalować
  • I wyrazić me uznanie.
 • Spotkaliśmy się przypadkiem
 • Od tamtej pory nie wiem czemu
 • Patrzę na Ciebie ukradkiem.
 •  
 • I widzę jak inni Panowie
 • Też patrzą, też po kryjomu
 • To, co chodzi mi po głowie,
 • Tego nie powiem nikomu.
 •  
 • Boże, na co Ci to przyszło:
 • Benefisu doczekałaś,
 • Bo że na to zasługujesz,
 • Z tym się zgodzi sala cała.
 •  
 • Prawda? Prawda. Nikt nie przeczy!
 • Któż by śmiał zabierać głos tu?
 • Świat się cały z tego cieszy
 • -powiem to tak prosto z mostu-
 •  
 • Że ma Ciebie pośród ludzi
 • Że mu grasz swoją muzykę,
 • Że go rankiem ze snu budzisz,
 • Że go bawisz wyśmienicie.

 

 

 

 

 

 

 

Dla Bożenki - wiersz własny wykonanie Ludmiła Figwer

 

 

Droga Bożenko

 

 • To że masz talent i dusze artysty
 • Wszyscy to wiedzą, to fakt oczywisty
 • Ty swego talentu nie chowasz ukrycie
 • Chętnie się dzielisz wokoło przez całe życie
 • Nauczasz śpiewać nawet laika
 • Wszystko co wokoło to dla Ciebie muzyka
 • Gratulacje i życzenia z serc gorących płyną
 • Twoje wiersze i utwory muzyczne nigdy nie przeminą
 • Zdrowie i pomyślność niech Ci zawsze służą
 • Niech Cię życie broni przed każdą złą burzą

 

Na benefis Nusi Kwiatkowskiej /tak nazywała ją babcia/ - autor i recytacja Kazimierz Wróblewski

 

 

 

 • Babcia w lwowskiej operze głosem zachwycała
 • Mama z babci przyjęła talent, też śpiewała
 • Tato, pałeczkę trzymał w dłoniach długie lata
 • I tak Harmonią kwitła cała chata
 •  
 • Na tym bogatym gruncie poczęło się dziecię
 • Piękne duchem i ciałem, niecodzienne w świecie
 • Kiedy się urodziło, ojciec krzyknął hura!
 • Darowana od Boga będzie nasza córa
 • Starosłowiańskie imię , również się tłumaczy
 • "Obdarowana przez Boga" - to Bożena znaczy
 •  
 • W różnorodnym warkoczu zdolności splecione
 • Z wolą walki i pracą wielką okupione
 • W muzyce,w śpiewie, w piórze, w malarstwie, w nauce
 • Nade wszystko w batucie, w wdzięku, w życia sztuce
 •  
 • Chociaż jesteś Królową na emeryturze
 • Nie spoczywasz na laurach, wciąż myślisz o chórze
 • I nowe partytury w transie rozpisujesz
 • Bo w roli robotnicy najlepiej się czujesz
 •  
 • W następne pokolenia ducha przekazałaś
 • Synowi, drogiej Wnuczce dobre nuty grałaś
 • Słyszysz? dzwięki muzyki i nasze śpiewanie
 • Mocno trzymaj batutę i niech tak zostanie
Benefis to uroczystość niecodzienna. Na benefis trzeba sobie zasłużyć, głównie stażem swojej pracy i taką właśnie uroczystość mieliśmy możliwość przeżyć w dniu 11.03.br w klubie studenckim Przepraszam. Nie byle jaki staż, bo 52 lata pracy artystycznej w dziedzinie poezji, malarstwa, komponowania, dyrygowania posiada Bożena Kwiatkowska z Tarnowa.

 

Obecnie dyrygent zespołu poetycko wokalnego "TERCJUM" oraz męskiego chóru "HARMONIA". Sięgając w przeszłość artystyczną Bożeny Kwiatkowskiej "po trochę wyciąganej z lochu" - widzimy lata przepracowane z solistami, zespołami wokalnymi, jednym słowem KOBIETA ORKIESTRA!

Niezwykle podniosłą uroczystość otwiera Gaudeamus w wykonaniu zespołu Tercjum oraz przepiękna laudacja napisana i odczytana przez Krystynę Romańską.

Wręczenie pięknie opracowanej laudacji od Pani Marii Kanior  i słuchaczy UTW poprzedził wywiad z Benificjentką przez Jerzego Świtka w oparciu o archiwalne zdjęcia zaczerpnięte z wzorowo prowadzonego archiwum /słowa uznania za tak dokładne skatalogowanie zdjęć i nut/. Bożena Kwiatkowska w skrócie przedstawiła swoje zespoły i miejsca pracy. Pomocą były plansze - bardzo wyrażnie opisujące przebieg jej życiorysu artystycznego, które wykonała Pani Irena Kalafarska z grupy plastycznej Vena z UTW.

Wśród gości znależli się: prezes UTW - Maria Kanior, Aldona Ganc, Ludwika Gawron, Grażyna Nowak, Zofia Rech, Wanda Starostka, Halina Wójcik, Krzysztof Borowiec, Otto Schier, Jacek Janicki, Kazimierz Krupa, Andrzej Michalik i Jan Starostka.

Wartko i z wielkim humorem prowadzona konferansjerka przez Andrzeja Króla , zgrabnie skonstruowany przez Martę Garwol scenariusz, wykonanie z wielkim uczuciem wierszy Bożeny, toasty z bąbelkami oraz płonący tort dopełniły całości.

Bohaterka wieczoru siedząc wśród mnóstwa kwiatów na stylowym fotelu spoglądała na uroczystość ze wzruszeniem wysłuchując ciepłych słów laudacji , otoczona szczerym aplauzem uczestników uroczystości. Kto chciał mógł oglądać bogaty dorobek Bożenki, jej obrazy, rękodzieła, afisze, plakaty konkursowe, partytury, które skrupulatnie i z buchalteryjną dokładnością skatalogował jej mąż Jerzy Kwiatkowski towarzyszący swojej zonie przez cały wieczór. Przepiękny wieczór, pełen autentycznego i szczerego podziwu dla talentu artystycznego Bożeny Kwiatkowskiej, podczas którego można było wyczuć życzliwość wszystkich obecnych na sali.

Współorganizator Ryszard Zaprzałka , cały zaangażowany zespół Tercjum oraz klub studencki Przepraszam spisali się na medal! Liczymy na dalsze takie uroczystości i współpracę z klubem studenckim Przepraszam pod patronatem TKK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nestor tarnowskich plastyków, pastelista i pedagog Jacek Janicki wykonał portret Bożenki Kwiatkowskiej, który sprawił jej niezwykłą radość.  Artystyczna droga Jacka Janickiego : "To nie sztuka tworzyć sztukę, ale sztuka, aby z tego wyszła sztuka. A jeszcze do tego, aby wyżyć z tej sztuki, to jest dopiero prawdziwa sztuka..."

 

 

 

 • Moje kochane "Tercjanki" i "Tercjanie" chłopaki
 • Przyszedł nareszcie  w mym życiu
 • Dzień niezwykły taki
 • Gdy wszystkie Wasze serca zaśpiewały z miłością..
 • Gdy usiadłam na "tronie" i patrzyłam z godnością
 • Na mych drogich przyjaciół,
 • Zgromadzonych licznie
 • Mój pierwszy benefis -
 • Obchodzono hucznie!
 • Pośród morza kwiatów nieco onieśmielona
 • Siedzę - słucham Andrzeja, Krysi
 • Co też czyta ona!
 • Słucham moich wierszy w Waszym wykonaniu
 • Płyną strofy tęskliwe, patrzą panowie, panie
 • A ja - cała promienna
 • Tulę "moja gromadkę"
 • Moje kochane "Tercjum"
 • I strzelam - podziękowania gadkę
 • I będę tak Wam dziękować
 • Przez następne lata
 • "Leć pieśni w dal-
 • Niech w sercach poezja i muzyka
 • Warkoczem srebrnym się zaplata".....

 

Wasza sercem i duszą szefowa Bożenka Kwiatkowska

 

 

 

Opracowanie  Marta Garwol

 

WALENTYNKOWE SPOTKANIE

W dniu 14.02.2013 r w Klubie Inicjatyw Twórczych Omega zespół "Tercjum" uczesniczył w spotkaniu Seniorów UTW . Spotkanie odbyło się pod patronatem Św.Walentego i przebiegało w  charakterze biesiadnym. Podczas spotkania królował czerwony kolor miłości a serduszkowe ozdoby dodatkowo wzbogacały charakter spotkania. Było dużo serdeczności, słodkości nie tylko w relacjach pomiędzy uczestnikami, ale także na stole. Wspólne biesiadne śpiewanie wszystkich uczestników razem z zespołem "Tercjum" towarzyszyło nam do końca spotkania.

 

 

 

 

 

14 STYCZEŃ 2013 R SPOTKANIE NOWOROCZNE UTW - TEATR IM.LUDWIKA SOLSKIEGO

 

 

 

 

 

 

 

22 listopada 2012 r SPOTKANIE W SALI ODN SŁUCHACZY UTW - GOŚĆ HONOROWY ROMAN ZUBEK - WYSTĘP ZESPOŁU "TERCJUM"

 

 

 

 

14 listopada 2012 r zespół "Tercjum" w Domu Pomocy Społecznej ul.Czarna Droga

 

 

 

7 listopada 2012 r Zespół "Tercjum" w Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie.

 

 

 

 

 

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 odbyła się 20 września 2013 r  w Mościckim Centrum Kultury.

 

 

Zakończenie roku akademickiego 2011/2012.

Zakończenie roku akademickiego 2011/2012 odbyło się w dniu 20.06.2012 r w Mościckim Centrum Kultury. Powtórka repertuaru w Chrzanowie.

 

 

 

 

 

 

Wielkie świętowanie 140 urodzin tarnowianina  Jana Szczepanika  13.06.2012 r

 

Na uroczystościach urodzinowych Jana Szczepanika  zespół "Tercjum" wystąpił gościnnie na estradzie zorganizowanej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Program lekki i bardzo przyjemny.

Repertuar: "Błękitny ekspres"- solo Krystyna Romańska, "Ja się boję sama spać" - Ewa Surowiec, grupa żeńska "Logrono" - utrzymane w charakterze latynoamerykańskim, Ryszard Kolbusz - gitara, Marta Łącka - marakasy, " Nie kochać w taką noc" - cały zespół.

Było bardzo kolorowo i wesoło! Śpiew i muzyka czynią cuda!

 

 

 

 

 

 

 

 

Repertuar III Koncertu w Chrzanowie:

"Do kraju tego" - muzyka Bożena Kwiatkowska

"Kwiat jednej nocy" - aranżacja Bożena Kwiatkowska

"Nie kochać w taka noc" - aranżacja Bożena Kwiatkowska

W tym roku oprócz występu zespołów wokalnych i grup plastycznych odbyła się prezentacja grup teatralnych. Razem z nami prezentowała się grupa plastyczna Vena oraz grupa teatralna Kabaret Pin.

 

 

 

Dzień Kobiet 7.03.2012 r aula Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniu 7.03.2012 r soliści zespołu "Tercjum" biorą udział w kabaretowym przedstawieniu "Kobiety". Występowali głównie Panowie . "Moja miła, moja cicha, moja śliczna" - Jan Marzec, "Brunetki blondynki" - Bogdan Buśko, oraz duet - Krystyna Romańska i Jan Marzec w sonecie miłosnym Francesco Petrarca. Muzyka Bożena Kwiatkowska.

 

 

 

 

 

Spotkanie Noworoczne 30.01.2012 r w tarnowskim Tetrze im.Ludwika Solskiego.

W dniu 30 stycznia 2012 r w teatrze im. Ludwika Solskiego Zespół "Tercjum" z grupa teatralną Pin przedstawił montaż słowno muzyczny pt. "Sto lat szopki politycznej czyli Bal w Operze".

Repertuar: kolędy "Cieszmy się i pod niebiosy", "Kolęda Mazur", "Coś się dzieje". Opracowanie muzyczne Bożena Kwiatkowska, akompaniament na gitarze Ryszard Kolbusz.

"Błękitny ekspres" - Krystyna Romańska, "A ja nic tylko ty - duet Krystyna Romańska i Bogdan Buśko, "Pokochaj mnie" - duet Bożena Kwiatkowska i Jan Marzec.

Widowisko było utrzymane w konwencji karnawałowej. Teatralna grupa Pin przedstawiała scenki rodzajowe, a zespół "Tercjum" pełnił rolę współczesnego chóru aniołów.

 

Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej im Św.Alberta w Tarnowie

3.10.2011 r

W dniu 3 pażdziernika Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im.Św.Alberta w Tarnowie przy ul. Szpitalnej świętowali Dzień Seniora . Ten szczególny dzień poświęcony osobom starszym stał się wspaniałą okazją do miłego świętowania w licznym gronie przyjaciół. Koncert piosenek biesiadnych w wykonaniu naszego Zespołu wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Do występów włączyli się również Pensjonariusze DPS z własnym ciekawym programem artystycznym.

 

 

 

I TARNOWSKA PARADA SENIORÓW - 17.09.2011 R.

W dniu 17.09.2011 r odbyła się I Tarnowska Parada Seniorów zorganizowana przez Teatr Nowy w Krakowie we współpracy ze Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.

Gośćmi specjalnymi byli: Edward Linde Lubaszenko, Stanisław Szelc, Tomasz Kwinta oraz Joanna Senyszyn.

Repertuar: "Moje miasto", 'Maki", "Ładny chłopiec".

Recytacje wierszy Bożeny Kwiatkowskiej oraz Andrzeja Króla przez zaproszonych gości.

Spotkanie zakończyło się paradą całej Społeczności ulicami naszego miasta Tarnowa.

 

 

 

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012.

W dniu 24 września 2011 r o godz.17.00 w Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.

 

 

Całość strony opracowanie - Marta Garwol