UWAGA!!!! 

Informacje w sprawie wycieczek zagranicznych !

Hubtour
 
 Organizator turystyki, Szczecin, Polska
 
Adres: Jagiellońska 86, 70-001 Szczecin
 
Pan Dolata Bartłomiej - telefon 914338100

 

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

Termin : 10 IX. 2018r - 14.IX.2018r. 

ŚWIEBODZIN – GOŚCIKOWO – PARADYŻ – BERLIN – POCZDAM – ZIELONA GÓRA

Dzień 1.( poniedziałek )

Spotkanie z przewodnikiem o godzinie 13:00 w Świebodzinie, w programie: Świebodzin, obejrzenie figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (36m wysokości), a następnie przejazd do miejscowości Gościkowo – Paradyż i zwiedzanie pocysterskiego zespołu klasztornego będącego jednym z najcenniejszych zabytków architektonicznych województwa lubuskiego i jednym z najwspanialszych zabytków sztuki sakralnej w Polsce. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.( wtorek )

Śniadanie. Przejazd do Berlina. Postój na zdjęcia przy East Side Gallery – galeria-pomnik stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru berlińskiego. Przejazd do jednej z najstarszych części Berlina Nikolaiviertel. Spacer od Nikolaiviertel do Alexanderplatz (Plac Aleksandra), który niegdyś był głównym placem Berlina Wschodniego, dziś zaś jest największym placem w mieście, przy którym stoi Czerwony Ratusz – siedziba władz miasta. Rejs statkiem po rzece Szprewie. Spacer na Wyspę Muzealną i zwiedzanie Muzeum Pergamonu – jedno z najsławniejszych muzeów europejskich ze zbiorami starożytnymi zawdzięcza swą sławę i nazwę ołtarzowi z Pergamonu. Zostało wzniesione z myślą o pomieszczeniu znalezisk archeologicznych z obszaru Bliskiego Wschodu. Mieści pod jednym dachem trzy niezależne kolekcje sztuki: starożytnej, islamu i Bliskiego Wschodu. Spacer ulicą Unter den Linden, przy której znajduje się m.in. Uniwersytet Humboldta, Opera Berlińska, Katedra św. Jadwigi, Neue Wache. Przejazd w kierunku Bramy Brandenburskiej, będącej symbolem miasta Berlina, a następnie spacer do Pomnika Holocaustu Żydów. Czas wolny w centrum handlowym – Mall of Berlin. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3. ( środa )

Śniadanie. C.d. zwiedzania Berlina. Check-Point-Charlie – granica dwóch części miasta, gdzie można do dnia dzisiejszego zobaczyć budki graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim. Przejście na wystawę ‘Topografia terroru’, gdzie znajdowała się w latach 1933 - 1945 centrala nazistowskiego terroru: Gestapo i należące doń więzienie, dowództwo SS, służba bezpieczeństwa SS (SD) oraz Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy, stąd kierowano prześladowaniem i zagładą opozycji politycznej narodowego socjalizmu w kraju i za granicą. Tutaj organizowano ludobójstwo europejskich Żydów i Romów. Ekspozycja otwartego w 2010 r. Centrum dokumentuje historię tego miejsca. Zwiedzanie eskpozycji w Muzeum Żydowskim, które składa się z dwóch części – Kollegienhaus (dawny budynek sądowy) oraz z gmachu wybudowanego specjalnie na potrzeby muzeum przez Daniela Libeskinda. W ciągu pierwszych pięciu lat jego istnienia, muzeum odwiedziło trzy i pół miliona osób. Przejazd na Plac Poczdamski zabudowany drapaczami chmur, luksusowymi hotelami i wielkim centrum rozrywki, czas wolny w centrum handlowym Arkady. Wejście do gmachu Reichstagu – Parlamentu RFN na słynną szklaną kopułę, skąd na zewnątrz rozciąga się piękna panorama Berlina Wschodniego i Zachodniego, zaś wewnątrz obserwować można obradujących parlamentarzystów. Przejazd do centrum Berlina Zachodniego i zwiedzanie kościoła Pamięci cesarza Wilhelma, pomnika Podziału Berlina, fontanny Wasserklops, centrum handlowego Europa Center, spacer słynną aleją Kurfürstendamm, będącą reprezentacyjnym bulwarem miasta utrzymanym w stylu barokowym, przy której znajduje się KaDeWe (Kaufhaus des Westens) – największy dom handlowy Europy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 (czwartek )

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie stolicy Brandenburgii – Poczdamu, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Cecilienhof – zwiedzanie wnętrza pałacu, w którym odbyła się słynna Konferencja Poczdamska. Przejazd obok Rosyjskiej Kolonii Aleksandrowka, następnie zwiedzanie rokokowego kompleksu pałacowo – ogrodowego Sanssouci wzniesionego jako rezydencja letnia na zlecenie króla Prus Fryderyka II Wielkiego m.in.: zamek Sanssouci, spacer po ogrodach, Nowy Pałac, oranżeria oraz domek chiński. Przejazd do centrum miasta i spacer przez Dzielnicę Holenderską, w której znajduje się 130 domów z cegły palonej, gdzie jeszcze dzisiaj panuje żywa i ruchliwa atmosfera. Czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 ( piątek )

Śniadanie. Pakowanie bagaży, przejazd do Zielonej Góry. Zwiedzanie Zielonej Góry, w programie: Palmiarnia oraz Winne Wzgórze, Park Tysiąclecia, plac Bohaterów, secesyjny kościół ewangelicki, zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Ziemi Lubuskiej w tym m.in. Muzeum Wina, Muzeum Dawnych Tortur, gmach Lubuskiego Teatru, pomnik Bachusa, fragment dawnych murów obronnych, kompleks Filharmonii Zielonogórskiej, szachulcowy dawny kościół ewangelicki obecnie katolicki pw. MB. Częstochowskiej, Stary Rynek z Ratuszem i jego 53-mterową wieżą, pomnik winiarki, plac Pocztowy, budynek rektoratu Uniwersytetu Zielonej Góry, Wieża Głodowa zwana także Łaziebną, gotycka konkatedra pw. św. Jadwigi, plac Matejki, czas wolny w centrum miasta. 14:00 Obiad. Po obiedzie wyjazd w drogę powrotną do domu.

Cena: 899zł od osoby + 200 zł.( autokar )

Cena zawiera: -4 noclegi w hotelu w Słubiach. Pokoje 2,3,4 – osobowe. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, -4 obiadokolacje (zupa + 2danie + napój), -4 śniadania, -1 obiad (zupa + 2danie + napój), -bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (pocysterski zespół klasztory Gościkowo – Paradyż, Muzeum Pergamonu, Muzeum Żydowskie, Reichstag, Cecilienhof, zamek Sanssouci, Muzeum Ziemi Lubuskiej), -rejs statkiem po rzece Szprewie, -usługę lokalnych przewodników, -ubezpieczenie NNW + KL , przejazd autokarem.

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport.

2. Ubezpieczenie NNW+KL nie obejmuje za granicą pokrycia kosztów leczenia chorób przewlekłych.

3.Polecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ

4.Zgłoszenia chętnych – do końca stycznia 2018r.

5.Wpłata na konto UTW w trzech ratach :

  - I rata 400zł. – do 15  marca br.

 - II rata 400zł – do 30 kwietnia br.

- III rata 300zł. – do 30 czerwca br.

6.W przypadku rezygnacji z wycieczki , należy liczyć się z utratą

  wpłaconych pieniędzy. Na wycieczkę mogą pojechać osoby

 nie będącą słuchaczami UTW ( w miarę wolnych miejsc )

Numer konta na wpłaty : 

25 1540 1203 2053 4290 3024 0001

 

 

Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie zaprasza na trzydniową wycieczkę na trasie:

 

LWÓW – OLESKO – PODHORCE - ZŁOCZÓW

    w dniach 8-10 VI 2018

 

DZIEŃ 1  - 8 VI          /piątek/
Wyjazd o godzinie 5:30. Przejazd do LWOWA: zwiedzanie zaczniemy od Cmentarza Orląt Lwowskich i Łyczakowskiego, przejazd do centrum; zwiedzanie Starówki: gmach Opery Lwowskiej, Wały Królewskie, kościół i kolegium Jezuitów, zwiedzanie Katedry wraz z piękną renesansową ,kaplicą Boimów, kamienic Królewskiej i Czarnej, ul. Ormiańskiej, Katedry Ormiańskiej, klasztoru i kościoła Dominikanów, Arsenał Królewski, obronny zespół Klasztoru Bernardynów wraz z barokowym kościołem Św. Andrzeja, pomnik A. Mickiewicza i plac Mariacki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2  -9 VI           /sobota/
Śniadanie. Wyjazd do OLESKA- zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki, obecnie zamek jest siedzibą filii Lwowskiej Galerii Narodowej. PODHORCE - rezydencja rodów Koniecpolskich, Rzewuskich, Sanguszków. Przejazd do ZŁOCZOWA - rezydencja Jana III Sobieskiego, Chiński Pałac. Udział w spektaklu teatralnym. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3  -10 VI         /niedziela/
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie LWOWA: Starówka, pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, dzielnica Ormiańska z Katedrą Ormiańską, kaplica Boimów z Katedrą łacińską, kościół o. Dominikanów, pomnik Lwa Danyły. Wyjazd w kierunku Polski przez GRÓDEK JAGIELOŃSKI, miejsce śmierci Polskiego Króla Władysława Jagieły. Przybliżony powrót około 23:00

 

CENA:    475 zł/osobę / plus bilet do Opery – 20 lub 60 zł. opera lub balet/.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 

2 noclegi w hotelu *** www.kopa.com.uapokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie  KL, NNW, opłaty parkingowe i drogowe, opieka doświadczonego  pilota, rezerwację  wstępów do zwiedzanych zabytków, podatki.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napojów do obiadokolacji. Spektaklu w Operze (w miarę dostępności miejsc – cena 15-60 zł).

 

UWAGI: Spotkanie organizacyjne w czasie, którego będzie możliwość wykupienia biletów do Opery odbędzie się w dniu 9 V o godzinie 16.00

 

Uwaga!!!Paszporty musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy po powrocie z wycieczki.

 

Zgłoszenia + obowiązkowe wpisowe w kwocie 100zł. należy dokonać w Biurze Zarządu ZNP ul. Piłsudskiego 24, tel. 14655 8553, e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Resztę kwoty będzie można rozłożyć na dwie raty. Całość musi być wpłacona do 9 maja 2018r.

Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Pierwszeństwo mają członkowie ZNP       z Oddziału Tarnów.

 

Należy posiadać aktualny dokument tożsamości / paszport/.

 

Spotkanie organizacyjne przed wycieczką odbędzie się w dniu 9 maja 2018r.    / środa/ w Biurze Zarządu Oddziału ul. Piłsudskiego 24 o godz. 16.00.

Organizowany wypoczynek dojdzie do skutku przy 47 uczestnikach.

 

Serdecznie zapraszamy.                                                 www.tarnow.znp.edu.pl