Grupa teatralna kabaret PIN

Rozpoczynamy warsztaty teatralne Kabaretu PIN  w ramach realizacji zadania publicznego Aktywny Senior  pn ” Z radością odkrywamy świat na nowo” – zadanie z projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Pierwsze warsztaty odbyły  się w dniu 13.09.2021 godz.12.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego.
Warsztaty prowadzi aktorka Teatru im.Ludwika Solskiego  Matylda Baczyńska.
Zapraszamy nowych  Słuchaczy UTW.
Skład grupy teatralnej Kabaret PIN:
Alicja Bizoń, Roman Dembiński, Urszula Goleniowska, Ewa Kozłowska, Anna Krużel, Zofia Martyka, Maryla Migdał, Maria Rynkal, Janina Sak, Wanda Starostka, Małgorzata Sztorc, Anna Waleszczyńska. Grażyna Woziwoda.
Fotorelacja  w zakładce galeria.
„Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Koordynator Marta Garwol

 

Są to zajęcia teatralne ukierunkowane przede wszystkim na pracę nad monologiem scenicznym. Każdy z uczestników pracuje nad co najmniej jednym tekstem własnego wyboru, które to teksty docelowo złożą się w scenariusz spektaklu teatralnego. Podczas zajęć pracujemy (głównie indywidualnie) nad dykcją i emisją głosu, świadomą gestykulacją, różnicowaniem napięcia emocjonalnego podczas monologu, tworzeniem postaci- czasem przy użyciu formalnych zabiegów, różnicami w podejściach do tekstu prozatorskiego i wiersza, pewnością siebie i swobodą na scenie. W scenariuszu są też teksty tzw. „zbiorowe”, które dają nam możliwość pracy nad poczuciem zespołowości na scenie i uwrażliwieniem na partnera scenicznego, umiejętnością dialogowania nie tylko przy użyciu tekstu, ale również emocji.

Grupa PIN to osoby, które lubią być na scenie, mają wewnętrzną potrzebę nie tylko występów publicznych, ale również artystycznej formy wypowiedzi, komentarza spraw z życia codziennego, które ich dotykają. Celem tych zajęć jest nie tylko praca nad spektaklem, który mógłby być atrakcyjny dla publiczności, ale przede wszystkim – danie narzędzi i wskazówek, z których uczestnicy zajęć będą mogli korzystać w przyszłości.
tekst Matylda Baczyńska

———————————————————————————————————————-Kabaret PIN w plenerze czyli przyjemne z pożytecznym!

Nasze plenerowe warsztaty teatralne w dniu 17.05.2021 w Lichwinie okazały się bardzo ciekawym doświadczeniem. Było to połączenie kilku elementów, które dały znakomity efekt w postaci zabawy ‐ kreacji artystycznych,
wielu pozytywnych wspomnień oraz zacieśnienia znajomości. Infrastruktura rekreacyjna niemal wymarzona. Pachniało lasem, kwieciem łąkowym i naszą przyjaźnią. Jedzonko również smakowało wybornie. Takie spotkanie niesie za sobą tylko korzyści i pozwala utrzymywać pozytywną atmosferą w Grupie.
Dziękuję! Do następnego…
Zofia Martyka

 

Warsztaty  teatralne kabaretu PIN rozpoczynaja się 5 pazdziernika o godz 12.00

w Teatrze im. Solskiego.

Zapraszamy chętnych do udziału w warsztatach. Kolejne każdy poniedziałek miesiąca.

Rok akademicki 2019/2020

Prowadzący Justyna Kapa 

Warsztaty teatralne odbywają się w każdy poniedziałek m-ca godz.12.00

w Teatrze im.L.Solskiego w Tarnowie.

 

Grupa kabaretowo-teatralna PIN wznowiła zajęcia w październiku br.Koordynatorką warsztatów teatralnych jest reżyser pani Justyna Kapa. Obecnie w składzie mamy trzynaście pań i jednego pana. Cykl naszych zajęć to różnego rodzaju wprawki teatralne , ćwiczenia technik gry, praca nad interpretacją oraz ruchem  scenicznym. Kolejnym krokiem będzie koncentracja nad powstawaniem kolejnego scenariusza , podziałem ról ,oraz próbami do inscenizacji. Jako aktorzy –  amatorzy chcemy grać , doskonalić swoją technikę , zdobywać nowe doświadczenia , starając się znaleźć przede wszystkim własne środki wyrazu i wykształcić swój oryginalny styl , który w naszym przypadku pochodzi w dużej mierze właśnie z naszych osobowości . Warto zaznaczyć , że dużym osiągnięciem Grupy PIN jest to , iż na trwale wpisała się w działalność UTW , umilając artystycznie niektóre znaczące wydarzenia.

Tekst Zofia Martyka