Grupa plastyczna Vena

Na zajęciach plastycznych w dniu 11.12.2019r. panie z grupy malarskiej Vena zakończyły malowanie portretu. Modelem był mąż koleżnki pan K.Piwowarczyk.
Nauki portretowania odbywały się w trzech etapach malowania, zgodnie ze
sztuką i techniką malarską oraz przekazaną wiedzą naszego opiekuna dr R.Fleszar.
tekst i zdjęcia – M.Olszówka

Podziękowania.
Grupa malarska VENA dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i zaprezentowania wernisażu wystawy prac malarskich naszej grupy w dniu 28.11.2019 r w Galerii Hortar w Tarnowie.
Szczególne podziękowania dla właścicieli Hortaru za udostępnienie Galerii. Podziękowania za oprawę artystyczną zespołowi muzycznemu „Szpetni”.
Dziękujemy również za przybycie na wernisaż władzom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wszystkim gościom i przyjaciołom.
Grupa malarska VENA
W dniu 21.11.2019 r. grupa plastyczna Vena zajmowała się rysowaniem portretu światłem.
Zajęcia zostały poprzedzone wykładem Pana dr. Romana Fleszara, który przedstawił sposób w jaki należy malować portret. Zwrócił uwagę aby przeprowadzić analizę twarzy oddając coś głębszego a nie powierzchowność. Światło z bielą ma świecić a nie leżeć. Zostały podane przykłady malarzy, którzy malowali światłem. Po teorii, praktyczne zajęcia – rysowanie portretu.
zdjęcia  J.Nytko
tekst    M.Olszówka

Prowadzący dr Roman Fleszar

Każda środa miesiąca godz. 11.00 sala 105 budynek A

Grupa plastyczna Vena w dniu 16 pażdziernika br. rozpoczęła zajęcia plastyczne prowadzone przez Pana dok. Romana Fleszara. W dyskusji wyłoniły się tematy różnych form plastycznych do powtórki i utrwalenia wiedzy oraz nowe tematy, które zostały włączone do planu zajęć. Do grupy zapisały się trzy nowe osoby. Witamy je w grupie. Powodzenia.
Maria Olszówka